Nvidia zapowiada nowe karty GeForce, a firmy trzecie zdradzają wszystko

Po grubo ponad miesiącu intensywnych przecieków i zapowiedzi Nvidia postawiła kawę na ławę i zapowiedziała swoje nowe karty GeForce, czyli GeForce RTX 3080 Ti oraz GeForce RTX 3070 Ti, które oficjalnie ujawni na targach Computex 2021 już 31 maja
Nvidia zapowiada nowe karty GeForce, nowe karty GeForce, RTX 3080 Ti, RTX 3070 Ti,
Nvidia zapowiada nowe karty GeForce, nowe karty GeForce, RTX 3080 Ti, RTX 3070 Ti,

Sam materiał wprawdzie nie wspomina bezpośrednio o obu tych modelach, ale jako że pochodzi z profilu NVIDIA GeForce, to mówi samo za siebie na tle ostatnich plotek. Tradycyjnie oficjalnie ujawnienie tych dwóch kart graficznych będzie jedynie formalnością, bo nieoficjalnie wiemy już o nich wszystko, w czym ciągle pomagają nam inni producenci.

Czytaj też: Ponoć AMD Milan-X zapewni nam procesory X3D. Rewolucja układów nadchodzi

Te nowe karty GeForce to dla nas już żadna tajemnica

Nieoczekiwanie Gigabyte zaliczył wpadkę z udziałem pudełka z GeForce RTX 3080 Ti. Osoba odpowiadająca za usunięty już wpis na Twitterze myślała, że jest sprytna, zamazując różem wzmiankę o modelu na boku, ale jednocześnie przeoczyła dokładnie tę samą wzmiankę na spodzie (via Videocardz). Zwłaszcza że rodzina Vision od Gigabyte pojawiła się właśnie dopiero w ramach rodziny RTX 3000, co przeczy ewentualności, że to karta RTX 2080 Ti.

Tę serię kart Gigabyte kieruje do twórców i profesjonalistów, ale też graczy, akcentując jej „świetne połączenie ze sterownikami NVIDIA GeForce Studio”. Tradycyjny dla tej rodziny wygląd nie jest obcy modelowi GeForce RTX 30080 Ti Vision, który to dzierży trzy wentylatory Windforce 3X, zajmuje 2,5 slota PCIe w obudowie i jest zasilany dwoma 8-pinowymi złączami, oferując dwa wyjścia HDMI 2.1 oraz trzy DisplayPort 1.4a.

Czytaj też: Microsoft Edge 91 – jeszcze szybsza i wydajniejsza przeglądarka

Drugim producentem, który dał ciała, okazał się MSI. W tym przypadku ponownie swoje rączki na wycieku postawił serwis Videocardz, wspominając o modelu GeForce RTX 3070 Ti SUPRIM oraz GeForce RTX 3070 Ti Ventus 3X. Ten przeciek potwierdził nam, że te modele będą oferować 8 GB pamięci GDDR6X, a nie GDDR6 na wersji RTX 3070 i z tego co wiemy, oba napędzi rdzeń GA104-402 z 6144 rdzeniami CUDA.

Czytaj też: Nieoficjalny render procesora Raphael na gniazdo AM5 AMD

Więcej na temat obu kart przeczytacie w naszych wcześniejszych wpisach na ich temat. Warto jednak, żebyście po lekturze tego wpisu wiedzieli, że do sprzedaży RTX 3080 Ti trafi najpewniej 3 czerwca, a RTX 3070 Ti 10 czerwca. Dzień wcześniej w obu przypadkach doczekamy się zniesienia embargo na testy.