Wielki wyciek nowych kart NVIDIA na czele z RTX 3080 Ti WinFast Hurricane

Dziś po raz kolejny możemy przybliżyć Wam wyciek nowych kart NVIDIA, ale tym razem ten jest wręcz ogromny i obejmuje nawet zdjęcia oraz szczegółowe informacje o GeForce RTX 3080 Ti WinFast Hurricane.
Wielki wyciek nowych kart NVIDIA, RTX 3080 Ti WinFast Hurricane, wyciek nowych kart NVIDIA,
Wielki wyciek nowych kart NVIDIA, RTX 3080 Ti WinFast Hurricane, wyciek nowych kart NVIDIA,

Zacznijmy może od tego, że w Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej (EEC) ASUS zaszalał, jak nigdy, rejestrując nie kilka, nie kilkanaście i nawet nie kilkadziesiąt, a aż 111 nowych kart graficznych. Te zarejestrowane modele obejmują nie tylko jeszcze niewydane karty RTX 3080 Ti oraz RTX 3070 Ti, ale też całą odświeżoną rodzinę wydań LHR (Lite Hash Rate) oznaczoną tutaj “V2”, a nawet karty z myślą o kopaniu kryptowalut, czyli te w ramach serii CMP HX.

Czytaj też: Procesor HiSilicon Hi3861 na bazie RISC-V ratuje Huaweia od restrykcji

Wyciek nowych kart NVIDIA w EEC

GeForce RTX 3080 Ti najwidoczniej doczeka się wszystkich wariantów ROG Strix, a w tym chłodzonego cieczą ROG STRIXC LC. Nie zabraknie też wydań poświęconych anime GUNDAM, czy czegoś dla fanatyków białych zestawów w postaci ROG STRIX White. Wygląda też na to, że karty RTX 3070 Ti będą dostępne w czarnych i srebrnych wariantach ROG Strix, wersjach EK, TUF oraz Turbo, czyli z chłodzeniem turbinowym.

Lista obejmuje też wspomniane warianty LHR, wśród których znalazła się nawet karta RTX 3090, która jednak oficjalnie nie miała otrzymać wariantu LHR. Brak nieco bardziej unikalnych, rzadszych modeli (Gundam, Strix White) sugeruje, że będą do otrzymania wyłącznie w ramach kart z oznaczeniem Ti. Wydania LHR trafią też na pokład RTX 3060, o czym przekonał nas przed kilkoma godzinami GALAX, a za całe podsumowanie wszystkich nazw kodowych musimy podziękować serwisowi Videocardz.

Czytaj też: Test Prime Wireless, czyli nowej najdroższej myszy Steelseries

LEADTEK GeForce RTX 3080 Ti WinFast Hurricane

Razem z masówką Asusa do sieci wpadły też zdjęcia i specyfikacja modelu LEADTEK GeForce RTX 3080 Ti WinFast Hurricane (via Videocardz). Te po raz pierwszy przedstawiają te oficjalne materiały, które zamieszcza się zwykle w ofertach i kampaniach promocyjnych. Dzięki nim widzimy, że przynajmniej chłodzenie WinFast Hurricane pozostanie bez zmian w RTX 3080 Ti względem RTX 3080, co nie dziwi specjalnie przez obecność tego samego GPU i poziomu TDP (320 W).

Czytaj też: Pierwsza cena karty GeForce LHR wpadła do sieci. Jest taniej?

Zasilany najpewniej dwoma 8-pinowymi złączami LEADTEK GeForce RTX 3080 Ti WinFast Hurricane jest modelem z referencyjnym laminatem NVIDIA, ale autorskim chłodzeniem z trzema wentylatorami. Te razem z wielkim radiatorem będą chłodzić rdzeń GA102-225 z 10240 rdzeniami CUDA, które to współpracują z 12 GB pamięci GDDR6X.