Chętni na zegarek AMG? Spójrzcie co ten oddział Mercedesa zgotował z IWC

Kojarzycie pewnie tego jednego gościa z młodości, który na rynku widział tylko Golfy albo M3, a o swój egzemplarz tychże bolidów dbał bardziej, niż o siebie. Trudno więc nie wyobrazić sobie, że ten nowy zegarek AMG znajdzie swoich nabywców w mgnieniu oka.
zegarek AMG
zegarek AMG

Zegarek o nazwie Pilot’s Watch Chronograph Edition „AMG” nie wziął się znikąd, a z 17-letniej już współpracy Mercedes-AMG ze szwajcarską firmą IWC Schaffhausen, która na tworzeniu zegarków zna się od wielu dekad. Łatwo więc wytłumaczyć cenę 9100 dolarów, czyli około 33500 złotych, a zwłaszcza w momencie, kiedy spojrzycie na elementy składowe tego mechanicznego zegarka.

Czytaj też: Test ROG Strix Go 2.4 Electro Punk. Oto mobilne słuchawki do wszystkiego

Nowy zegarek AMG nie krzyczy na lewo i prawo o swoich korzeniach i dobrze. To po prostu świetny automatyczny model mechaniczny opakowany w luksusowym stylu

Zegarek AMG Pilot’s Watch Chronograph od razu przyciąga naszą uwagę tarczą z włókna węglowego, która to kontrastuje ze srebrnymi wstawkami godzinowymi i tarczami chronografu. Te ze swoimi skromnymi wskazówkami wyróżniają się na tle reszty. Całość chroni koperta wykonana z lekkiego i odpornego na zarysowania tytanu klasy 5, którego wykończono na charakterystyczny dla AMG lakier Selenite Grey Magno.

Czytaj też: Plany AMD na mobilne procesory Ryzen. Wiemy czym będą Van Gogh

To wyjątkowy model nawet dla samej firmy IWC, jako że jest pierwszym 43-milimetrowym zegarkiem z mechanizmem automatycznym opartym o kaliber 69358 z 46-godzinną rezerwą ruchu. Warto zaznaczyć, że Pilot’s Watch Chronograph Edition „AMG” to model automatyczny, co oznacza tyle, że możemy go nakręcać manualnie za pomocą koronki, ale też po prostu chodząc z zegarkiem na ręku. Znacznie szlachetniejszy od kwarcowych rozwiązań mechanizm mechaniczny gwarantuje nie tylko długą żywotność, ale też tę charakterystyczną “pływającą” wskazówkę.

Ten nowy zegarek AMG otrzymał czarny wytłaczany pasek ze skóry cielęcej ze składanym zapięciem i kontrastowym szwem, co nawiązuje do wnętrza modeli AMG w kwestii foteli, czy deski rozdzielczej. Co ważne, ta propozycja nie krzyczy na lewo i prawo, że jest poświęcona marce AMG, bo jedyny element, który na nią wskazuje bezpośrednio, znajduje się na dekielku z przyciemnionego szafiru, pod którym znajduje się cały mechanizm na czele z wachnikiem.

Czytaj też: Specyfikacja Moto 360 trzeciej generacji. Nowy smartwatch na horyzoncie

Jeśli idzie o jego dostępność, to Pilot’s Watch Chronograph Edition „AMG” jest już dostępny w ramach przedsprzedaży.