Wyścig na moc trwa. 160 W ładowarka w planach Infinix

Kto naładuje smartfon najszybciej? Od dłuższego czasu na tym poletku trwa bój, jako że Xiaomi obecnie ma w ofercie 120 W ładowarkę, a pracuje nad 200 W, podczas gdy Huawei ma w planach już 135 W. Na tym rynku najwyraźniej wkrótce zaistnieje nowy gracz, bo Infinix z kolei najwyraźniej pracuje już nad 160 W ładowarką.
ładowarka 160 W Infinix, Infinix 160 W, ładowanie 160 W
ładowarka 160 W Infinix, Infinix 160 W, ładowanie 160 W

Baterie w smartfonach były, są i będą. Tego stanu rzeczy nic nie zmieni, co zmusza producentów do poszukiwania innych alternatyw na uwolnienie nas od ładowarek na możliwie najdłużej. Pomysł na to jest prosty – wystarczy albo zwiększyć pojemność baterii, albo zwiększyć moc ładowania.

Czytaj też: 135 W ładowarki Huaweia już w drodze na rynek

Ładowarka 160 W od Infinix, to już nie tylko coś na papierze

Dzięki stronie XDA-Developers możemy zobaczyć zdjęcie ładowarki firmy Infinix obsługującej ładowanie o 160-W mocy, z której prawdopodobnie będzie korzystać ich nadchodzący smartfon, nad którym przypuszczalnie firma pracuje. Prawdopodobnie, ponieważ nie jest jasne, jakie urządzenie obsłuży takie ładowanie, choć nie wykluczone, że ładowarka będzie przeznaczona jedynie dla laptopów. Jak na razie smartfony Infinix obsługują maksymalne ładowanie o mocy 33 w modelu Note 10 Pro oraz w Zero 8, więc jest to bardzo duży przeskok w porównaniu do ich najnowszego pomysłu z ładowarką 160-W.

Czytaj też: Co z dalszymi aktualizacjami bezpieczeństwa na iOS 14?

Pokazany na zdjęciu adapter wydaje się dosyć spory, ale nie ma co się dziwić. Widzimy oczywiście na nim jeszcze napis 160 W, logo firmy oraz napis “Ultra Flash Charge”. Jak jednak wpłynie taka wysoka moc na żywotność baterii? Możemy się jedynie domyślać, ale na to już nie mamy żadnego wpływu, a jeśli trzeba będzie wybierać, zawsze będzie można sięgnąć po coś mniej ekstermalnego w obawie o żywotność baterii.