Aktualizacja KB5003214 na Windows 10 z problemami

Microsoft wydał aktualizację KB5003214 na Windows 10. Miały być poprawki i nowość, a są kolejne problemy. I prawdę powiedziawszy, niewielu już to dziwi…
Aktualizacja KB5003214 na Windows 10 z problemami

Aktualizacja KB5003214 na Windows 10

Najnowsza aktualizacja od Microsoftu wydana w ubiegłym tygodniu miała dodać do paska zadań widżet zainteresowań i wiadomości. Do tego miała również rozwiązać kilka powszechnych problemów związanych z działaniem paska. Jej celem było również rozwiązanie problemów, które wiązały się z działaniem dotykowych urządzeń podłączanych w roli myszki. Aktualizacja KB5003214 miała również skończyć z sytuacjami, gdy usunęliśmy z pulpitu jakieś pliki, a one wyświetlały się nadal.

Czytaj też: Jakie zmiany przynosi aktualizacja Windows 10 21H1?

Czym byłaby jednak aktualizacja Windowsa 10 bez żadnych problemów? Serwis Bleeping Computer donosi, że od czasu zainstalowania tej aktualizacji wielu użytkowników zgłasza,  że w zasobniku systemowym na pasku zadań zaczęły pojawiać się usterki wyświetlania, w których ikony zasobnika znikają, są przesuwane w prawo, nakładają się na siebie lub są zsuwane z krawędzi ekranu.

Wygląda to na przykład tak:

Czytaj też: Wiemy, kiedy zostanie zaprezentowana seria Honor 50

Na razie Microsoft nie odniósł się do problemu, ale to żadna nowość. Być może w aktualizacji 8 czerwca wyda poprawkę, która to naprawi. Tymczasem jedyną opcją na usunięcie błędu jest odinstalowanie aktualizacji KB5003214. U niektórych osób odinstalowanie i ponowne jej zainstalowanie również niweluje błąd.