Z dronami Rammaxx Electric LED Rocket każdy z nas zorganizuje pokaz świetlny

Firma Rammaxx pokazała swoje nowe drony Electric LED Rocket, które rozwijają wcześniejszy pomysł twórców na pokazy świetlne w zasięgu każdego z nas. W rzeczywistości jednak daleko temu do zwyczajnego ewolucyjnego rozwoju, a bliżej małej rewolucji.
dronami Rammaxx Electric LED Rocket, drony Electric LED Rocket, Electric LED Rocket
dronami Rammaxx Electric LED Rocket, drony Electric LED Rocket, Electric LED Rocket

W ostatnich latach drony stały się alternatywą zarówno dla fajerwerków, jak i laserów, oferując nowe podejście do realizacji pokazów świetlnych. W poprzednim produkcie firmy urządzenie zawierało przezroczysty cylindryczny korpus z kolumną diod LED, którą wystrzeliwało się w powietrze za pomocą sprężynowej katapulty. Ta świeciła w różnych kolorach i wzorach, a następnie w powietrzu wypuszczała zestaw łopat wirnika, które obracały się automatycznie, spowalniając i kontrolując jego opadanie.

Czytaj też: Amerykanie chcą się bronić przed zagrożeniem. Pomogą w tym drony

Drony Rammaxx Electric LED Rocket zupełnie odmieniają te podejście. Użytkownicy zaczynają od wykorzystania aplikacji do wstępnego zaprogramowania wzoru migania/koloru oraz toru lotu. Po tym dron startuje z bezprzewodowej podkładki ładującej, wykonuje zaprogramowaną wcześniej procedurę, a następnie autonomicznie wraca do punktu startu. Można go ustawić wedle własnych preferencji co do prędkości (do nawet 129 km/h).

Drony Electric LED Rocket od Rammaxx zapewniają pokaz świetlny dla każdego

Na tym zabawa jednak się nie kończy, bo użytkownicy mogą połączyć ze sobą do pięciu dronów Electric LED Rocket, aby pracowały ze sobą i tworzyły jeszcze bardziej wyszukane pokazy świetlne. Każdy z nich waży 90 g, może latać z pełną mocą LED przez około minutę po 30-sekundowym ładowaniu akumulatora, a jego zintegrowane oświetlenie chwali się całkowitą mocą świetlną 3000 lumenów.

Czytaj też: Drony posadzą miliard drzew

To ma być dla firmy jednak dopiero początek, bo Rammaxx wedle słów dyrektora generalnego, ma w planach opracowanie większej i wydajniejszej wersji technologii. Ta pewnego dnia mogłaby nawet zostać wykorzystana do wspomagania startu rakiet kosmicznych. W tym systemie drony służyłyby jako latające platformy, które wznosiłyby w górę tymczasowo podłączone do nich rakiety, znacząco oszczędzając ich paliwo.

Celem jest rozpędzanie rakiety do kilkuset mil na godzinę, aby zaoszczędzić sporo paliwa potrzebnego do oderwania się od ziemi i rozwinięcia rozsądnej prędkości. Silniki rakietowe, a także silniki odrzutowe, są bardzo nieefektywne przy niskich prędkościach.– wyjawił CEO Rammaxx, Dan Lubrich.

Czytaj też: Kolejne oddziały Armii USA otrzymają kieszonkowe drony Black Hornet 3

Plany rakietowego wspomagania są jednak odległe. Te bliższe przewidują, że drony Electric LED Rocket od Rammaxx staną się przedmiotem kampanii crowdfundingowej, która powinna rozpocząć się „wkrótce”. Planowana cena detaliczna ma wynieść 199 dolarów za jednego drona, ale w kampanii będą one zapewne znacznie tańsze.