Google Workspace już dostępny dla użytkowników indywidualnych

Wraz z serią kolejnych aktualizacji Google postanowiło udostępnić Google Workspace także użytkownikom indywidualnym, nie ograniczając się już do firm i szkół. Co to oznacza?
Google Workspace już dostępny dla użytkowników indywidualnych
Google Workspace już dostępny dla użytkowników indywidualnych

Teraz każdy będzie miał dostęp do pełnego zestawu możliwości jakie dają produkty Google Workspace

Do tej pory Google Workspace było usługą dedykowaną firmom i sektorowi edukacji, dzięki której współpraca i komunikacja była jeszcze łatwiejsza. By móc z pakietu skorzystać, trzeba było posiadać specjalną licencję. Workspace był więc poza zasięgiem przeciętnego użytkownika Internetu. Na szczęście po prawie roku Google postanowiło wprowadzić w tym temacie wielką zmianę ogłaszając, że Workspace jest już dostępne dla każdego. W skład usługi wchodzą produkty takie jak: Gmail, Czat, Kalendarz, Dysk, Dokumenty, Arkusze czy Meet.

Czytaj też: Nic nie trwa wiecznie. Wsparcie dla Windows 10 również

Bezpłatnie otrzymamy dostęp do podstawowych funkcjonalności, a wykupując abonament – do całej reszty bardziej zaawansowanych opcji. Te jednak i tak najbardziej przydają się w sektorze edukacji czy w korporacjach, więc do codziennego użytku nie są potrzebne. By uruchomić zintegrowane funkcje usługi wystarczy włączenie Czatu w Gmailu.  Nie jest to więc skomplikowane i zajmuje dosłownie chwilkę.

Jakie zmiany wprowadzono do Google Workspace?

Udostępnienie usługi dla każdego to nie jedyna nowość. Google przygotowało też sporą aktualizację wprowadzającą Spaces, czyli przestrzeń przejmującą dotychczasowe funkcje pokoi w Czacie i dającą możliwość zarządzania kontaktami, projektami i tematami w usłudze. Ulepszono również Google Meet, dodając do niego interaktywne elementy, takie jak napisy na żywo, podnoszenie ręki, ankiety czy możliwość zadawania pytań. Dodano także nowe narzędzia kontroli spotkań, by uczynić konferencje jeszcze bezpieczniejszymi. Google wprowadziło również, niedostępny jeszcze w Polsce, nowy plan subskrypcyjny Google Workspace Individual dedykowany indywidualnym właścicielom firm.

Czytaj też: Jak ładowarka Xiaomi HyperCharge 200W wpływa na żywotność akumulatora? Już to wiemy

Zadbano o ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa umożliwiając szyfrowanie po stronie klienta pozwalające na zachowanie poufności informacji przy jednoczesnym spełnieniu potrzeb w zakresie suwerenności i zgodności danych. Zwiększono też zabezpieczenia przed złośliwym oprogramowaniem i phishingiem.