Cyberpunk 2077 w Modelu Tesli, dzięki AMD? Na to wygląda

Elon Musk w przeszłości stwierdził, że w elektrycznych samochodach Tesli będzie można sobie pograć i to nie w byle jakie tytuły, a Cyberpunka 2077 od CD Projekt Red. Dziś pokazano, że to możliwe i najpewniej wszystko to dzięki sprzętowi od AMD.
Cyberpunk 2077 w Modelu Tesli, AMD, Tesla AMD, Cyberpunk 2077 Tesla
Cyberpunk 2077 w Modelu Tesli, AMD, Tesla AMD, Cyberpunk 2077 Tesla

Oficjalnie wprawdzie Tesla nie wyjawiła, że jej nowy system infotainment bazuje na sprzęcie AMD, ale Elon Musk podczas ujawnienia Modelu S Plaid stwierdził, że ten jest “tak mocny, jak PlayStation 5”. Co więc konsola nowej generacji ma wspólnego z systemem Tesla Arcade w nowoczesnych Modelach Tesli? Najpewniej sporo, dzięki współpracy z AMD.

Czytaj też: Nowe pamięci V-NAND Samsunga z 176-warstwami zmierzają na dyski PCIe 5.0

Podczas wspomnianej konferencji Tesla pokazała na żywo, że na pokładzie nowego Modelu S Plaid w Cyberpunka 2077 rzeczywiście można grać. Na jakich ustawieniach i jakiej rozdzielczości? Tego nie wiemy, ale złotousty Musk stwierdził, że umożliwiające to podzespoły, zapewniają wysoką płynność w nowych grach.

Future is now, jak to mawiają. Granie na systemie i sprzęcie samochodowym kiedyś było niewiarygodne, a tu proszę, Musk odpalił Cyberpunka 2077 w Modelu Tesli

Cyberpunka 2077 odpalono na 17-calowym ekranie o rozdzielczości 2200×1300 pikseli na desce rozdzielczej. Z tego co jednak wiemy, zaprzężony do niego system przesyła dane i obrazy na kolejne dwa ekrany w samochodzie, a w ramach odświeżenia swojego Modelu S, Tesla wprowadziła ulepszenia w interfejsie użytkownika, jakości wyświetlania i systemie audio. Co jednak najważniejsze, zmianie uległy też same możliwości nowego systemu informacyjno-rozrywkowego.

Czytaj też: Kryptowaluta Chia rośnie. Seagate i Western Digital chcą sprostać popytowi

Chociaż pierwotnie Tesla wykorzystywała układy Tegra od Nvidii w swoim własnym pokładowym komputerze typu MCU, to po kilku zmianach ponoć zdecydowała się na rozwiązania AMD. Tak wskazywały przynajmniej dawne plotki, a nawet wyciek zdjęcia z fabryki, który widzicie powyżej.

Chociaż oficjalnie nie wiemy nic, na pokładzie odświeżonych Modeli Tesli z nowym systemem infotainment najpewniej znalazł się cały sprzęt AMD. Mowa zarówno o rdzeniu graficznym Navi 23 na bazie architektury RDNA2, który zasila Radeona Pro W6600 czy RX 6600 XT, jak i procesorze Ryzen. Te połączenie z nieznanym pokładem pamięci VRAM i RAM najpewniej pozwoliło Cyberpunkowi 2077 ruszyć na pokazie.

Czytaj też: Nowa matryca Samsunga już w szczegółach. Oto ISOCELL JN1

W rzeczywistości nie ma w tym nic dziwnego, bo Tesla mogła przekonać się do wydajności sprzętu AMD za sprawą konsol nowej generacji. Xbox Series X|S oraz PlayStation 5 bazują w pełni na rozwiązaniach AMD, a ich znakomita wydajność “na wat” byłaby idealnym wyborem, jak na samochody elektryczne.