135 W ładowarki Huaweia już w drodze na rynek

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, jak to Xiaomi chce nam ładować smartfony w osiem minut, a dziś mamy coś mniej spektakularnego, ale przynajmniej bardziej realnego. 135 W ładowarki Huaweia są już bowiem czymś więcej, niż tylko pomysłem na papierze, co potwierdza nowy wyciek.
ładowarki Huaweia 135 W, ładowarka Huawei, Huawei ładowanie 135 W
ładowarki Huaweia 135 W, ładowarka Huawei, Huawei ładowanie 135 W

Źródła donoszą, że ładowarka o mocy 135 W, która korzysta z portu USB typu C, zostanie wkrótce wprowadzona na rynek, a używać jej w 100% będą mogły głównie smartfony oraz laptopy Huaweia. Zdjęcie ładowarki ukazuje nam jej numer modelu HW-200A00P00 oraz obsługę szybkiego ładowania do 20 V/6,75 A. Oprócz tego ta 135 W ładowarka jest kompatybilna z szeregiem znanych protokołów (m.in. PD, DCP, QC2.0, QC4, FCP, SCP) oraz większością produktów na rynku, które oczywiście nie skorzystają z niej w pełni bez własnej możliwości przyjęcia ładowania pełną mocą.

Czytaj też: Składane ekrany Samsunga trafią do Google, vivo i Xiaomi

Warto jednak zaznaczyć, że dla Huaweia nie jest to pierwszy raz, kiedy bawi się z ładowarkami o mocy 135 W. Ta była już dostępna w zestawie z Matebookiem 16, ale dziś mowa o takiej ogólnodostępnej zarówno dla smartfonów, jak i laptopów. Jeśli jednak chodzi o sam wygląd tej 135 W ładowarki Huaweia to nie zasługuje ona na specjalne uznanie. Przyjmuje bowiem tradycyjny biały kolor, kostkową bryłę o płaskich bokach i posiada zintegrowany przewód ładujący.

Czytaj też: Tańsze połączenia do Wielkiej Brytanii w T-Mobile

Na tle innych rozwiązań ta ładowarka jest obecnie najbardziej zaawansowana, choć żeby pokonać 120 W Xiaomi, Huawei albo Honor muszą wypuścić na rynek kompatybilnego z nią smartfona. Bez tego można zapomnieć o ładowaniu mocą 125 W, ale w zależności od rodzaju sprzętu ładowarka będzie mogła działać z mocą 15 W, 27 W, 50 W, 75 W, 100 W i maksymalnie właśnie 135 W.