LeakShield od Aqua Computer gwarantuje ochronę przed wyciekami w PC

Obawiacie się, że Wasze chłodzenie wodne w komputerze z czasem da za wygraną i przysporzy Wam ogromnych problemów? Wprawdzie nie każdy wyciek równa się rozległej awarii, ale jak to się mówi, mądry dopiero po szkodzie, dlatego niemiecka firma Aqua Computer stworzyła system LeakShield.
LeakShield od Aqua Computer, LeakShield
LeakShield od Aqua Computer, LeakShield

LeakShield to “specjalny i przełomowy system” (jak uważa producent), który ponoć zagwarantuje Wam najbezpieczniejsze chłodzenie wodne na rynku. Chociaż ten system został opracowany przez Aqua Computer specjalnie dla rodziny zbiorników ULTITUBE, to może być również używany ze zbiornikami innych marek ze stosownymi adapterami. To bowiem nic aż tak skomplikowanego na pierwszy rzut oka, jako że LeakShield sprowadza się do nakrętki na rezerwuar systemu chłodzenia cieczą.

Czytaj też: UOKiK: kara dla Orange może być wysoka. Chodzi o subskrypcje

To dobrze, że firmie Aqua Computer udało się tak bardzo zminimalizować formę swojego systemu, dorzucając nawet na pokład wyświetlacz OLED, sterowanie przyciskiem i system zasilania na bazie USB. LeakShield można też podłączyć do przycisku zasilania na płycie głównej, dzięki czemu po wykryciu wycieku system zostanie szybko wyłączony, dając o tym znać użytkownikowi poprzez alarm dźwiękowy i wizualny.

LeakShield od Aqua Computer pozwala chronić komputer przed wyciekami z niestandardowych instalacji chłodzenia wodą

Swoją wyjątkowość LeakShield zawdzięcza pompie próżniowej i czujnikowi ciśnienia, które pod władzą oprogramowania Aqua Suite odpowiadają za bezpieczeństwo naszego komputera. Dzięki temu połączeniu gadżet może precyzyjnie określić poziom w zbiorniku, a także zassać płyn chłodzący do układu w procesie napełniania, ułatwiając nawet początkowe odpowietrzanie dzięki specjalnym cyklom próżniowym.

Czytaj też: Patent na procesory big.LITTLE AMD zdradza, że Intel zapoczątkuje zmiany

Odpowiednio zamontowany LeakShield aktywnie wytwarza optymalnie obliczone podciśnienie w układzie chłodzenia, a kiedy wykryje wyciek, zaczyna skutecznie zasysać do niego wyłącznie powietrze. Dzięki utrzymaniu podciśnienia w układzie ten system w stu procentach chroni przed wyciekami nawet w przypadku większych nieszczelności. Te wykrywa z precyzją poniżej 0,0001 bara, co sprawia, że LeakShield nie tylko chroni, ale też pomaga w procesie zakładania niestandardowego chłodzenia.

Czytaj też: Zwiastun GeForce RTX 3090 Kudan od iGame. Flagowiec godny królów nadchodzi

Cena za taką przyjemność? 119,90 euro w wariancie dla zbiorników ULTITUBE i 139,90 euro z zestawem adapterów do pracy z innymi zbiornikami.