Najpopularniejsze smartfony z 5G w T-Mobile

T-Mobile przekazał informacje o tym, jakie były najpopularniejsze smartfony z 5G w maju 2021 roku.
Apple
Apple

Najpopularniejsze smartfony z 5G z segmentu premium i wyższej półki. Apple rządzi

iPhone’y to bardzo drogie smartfony, jak na polskie warunki. To jednak w żadnym stopniu nie umniejsza ich popularności. W ofercie T-Mobile mówimy wręcz o całkowitej dominacji, bo to właśnie smartfony Apple dominują wśród najpopularniejszych smartfonów z 5G w maju. W przypadku smartfonów z półki premium wygląda to następująco:

  1. iPhone 12 Pro 128 GB
  2. iPhone Pro Max 128 GB
  3. iPhone 12 Pro 256 GB

T-Mobile osobno zaprezentował modele z wyższej, ale nieco tańszej półki. Tutaj ponownie mamy Apple’a, z małym wyjątkiem:

  1. Samsung Galaxy S21 5G 128 GB
  2. iPhoe 12 64 GB
  3. iPhone 12 Mini 64 GB

Czytaj też: Test OnePlus Nord CE 5G. Czy w średniej półce też będzie zabójcą?

W średniej półce bez niespodzianek

Chyba nikogo nie powinno dziwić, że wśród smartfonów ze średniej półki liderem maja okazał się Xiaomi. A konkretnie Redmi Note 9T 5G. Zdecydowanie o braku niespodzianek możemy mówić też przy miejscu drugim i trzecim, które zajmują Samsung Galaxy A42 5G oraz Galaxy A52 5G. Od lat to właśnie modele z serii A są najpopularniejszymi smartfonami Samsunga na całym świecie. Nawet pomimo dobrej sprzedaży flagowców z serii Galaxy S oraz Galaxy Note.

Czytaj też: Apple WWDC 2021: ładny ten mur Apple, taki hamerykański

Sprzedaż smartfonów z 5G w T-Mobile stale rośnie. W styczniu stanowiły one 20% oferty. W lutym liczba wzrosła do 25%, a w maju do 33%. Osiągnięcie pułapu 50% do końca roku nie powinno stanowić problemu.