oficjalne klocki Lego z butelek PET, ratunek dla plastikowych klocków, klocki Lego z butelek PET, Lego z butelek, Lego z PET,

Spójrzcie na oficjalne klocki Lego z butelek PET. Jest ratunek dla plastikowych klocków

Ponadczasowa zabawa dla małych i dużych, pewna forma sztuki czy przeniesienie innych uniwersów na klockowe poletko. Lego z pewnością nigdy nie przestanie cieszyć się ogromną popularnością, a dziś możemy podejrzeć to, jaki plan firma ma na kwestie ekologiczne. Zaprezentowano bowiem oficjalne klocki Lego z butelek.

Ekologiczny aspekt działalności Lego

Klocki Lego są plastikowe, a to oznacza, że tak wielka firma nie mogła przejść obojętnie obok dążenia całego świata do lepszej, ekologicznej przyszłości. Zwłaszcza że swój biznes opiera na produktach wykonanych z tego, z czym od dawna się walczy. Dlatego też Lego rozpoczęło intensyfikację swoich działań na rzecz zrównoważonego rozwoju w 2015 roku. Te obejmowały odejście od jednorazowych opakowań plastikowych i inwestycje w alternatywne, bardziej ekologiczne materiały do ​​plastikowych zabawek.

Czytaj też: Ile jednostek ROP ma Navi 23? AMD potwierdziło GPU kart Radeon RX 6600

Obejmowały one plany zabawkowych drzewek i krzewów wykonanych ze sztucznych tworzyw roślinnych w 2018 roku. Ten bioplastik jako tako sprawdził się na rynku, ale klocki wykonane z trzciny cukrowej nie były aż tak twarde i mocne. To z kolei zmusiło Lego do dalszych poszukiwań, a wiele prób i testów rzuciło nowe światło na ponowne wykorzystanie butelek.

Oficjalne klocki Lego z butelek

Firma właśnie ujawniła pierwszy prototyp swojego klasycznego klocka „cegły” wykonanego z przetworzonego plastiku pochodzącego z wyrzuconych butelek, który spełnia wymagania firmy dotyczące jakości i bezpieczeństwa.

Czytaj też: Spekulanci spróbują zarobić na Windows 11. Nie dajcie się złapać na TPM

Po przetestowaniu ponad 250 odmian plastiku specjaliści firmy postawili na odmianę PET, która od lat buduje butelki. W tym celu opracowali specjalną technologię, która pozwala przekształcać plastik PET w klocki Lego i z jej użyciem uzyskali już pierwsze prototypowe cegiełki.

Jesteśmy bardzo podekscytowani tym przełomem. Największym wyzwaniem na naszej drodze do zrównoważonego rozwoju jest ponowne przemyślenie i wprowadzenie innowacji do nowych materiałów, które są tak trwałe, mocne i wysokiej jakości, jak nasze obecne klocki – i pasują do elementów Lego powstałych w ciągu ostatnich 60 lat. Dzięki temu prototypowi jesteśmy w stanie pokazać postęp, jaki robimy.

– mmówi wiceprezes ds. odpowiedzialności za środowisko w Lego Group, Tim Brooks.

Czytaj też: Trzech gigantów nieoczekiwanie wsparło przejęcie Arm przez NVIDIA

Według firmy, dzięki temu procesowi może przekształcić surowce uzyskane z jednej litrowej butelki PET w dziesięć klocków Lego 2×4. Minie jednak trochę czasu, zanim te klocki trafią do naszych rąk, bo firma musi jeszcze poddać je dalszej fazie testów przed rozpoczęciem masowej produkcji. Testy mają potrwać co najmniej rok.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News