Premiera GeForce RTX 3090 KUDAN, GeForce RTX 3090 KUDAN, RTX 3090 KUDAN

Premiera GeForce RTX 3090 KUDAN. Oto karta graficzna za 20000 zł… i to MSRP

Niedawny zwiastun GeForce RTX 3090 Kudan od iGame przygotował nas do premiery GeForce RTX 3090 Kudan. Ta karta graficzna w normalnej sytuacji na rynku z pewnością spowodowałaby u Was opad szczęki.

Karta GeForce RTX 3090 Kudan została bowiem wyceniona na 4999$, czyli prawie 20000 złotych i firma ma zamiar wyprodukować tylko 1000 sztuk. Innymi słowy, kosztuje „tylko” o jakieś 6000 zł więcej, a w sklepach i tak jej nie uświadczymy. Jak możecie się domyślić, nie jest to jakaś tam karta i swoją wyjątkowość zawdzięcza nie tylko limitowi produkcyjnemu, ale też bogatemu wyposażeniu. RTX 3090 Kudan dociera do klienta w wielkiej luksusowej walizce, więc nic w tym dziwnego.

Czytaj też: Microsoft potwierdził prawdziwość ostatnich wycieków Windows 11?

GeForce RTX 3090 KUDAN już oficjalnie i zgodnie z oczekiwaniami – jest drogi i powalający

Wyjątkowość GeForce RTX 3090 KUDAN sprowadza się tak naprawdę do każdego elementu karty. Flagowy rdzeń graficzny, wyjątkowe hybrydowe chłodzenie i rozbudowana obudowa utrzymana w czerni i szarości z aluminium obrabiana CNC, to połączenie, obok którego trudno przejść obojętnie. Zwłaszcza przez skomplikowane wzory wraz z kultowymi złotymi zębatkami i akcentami, które dopełniają luksusowy wygląd modelu. Podkreśla go 60 Hz wyświetlacz LCD i podświetlenie RGB.

W ogłoszeniu możemy przeczytać, że tak jak zawsze w przypadku wydań Kudan, w GeForce RTX 3090 KUDAN zastosowano mnóstwo funkcji zorientowanych na gry i komponenty premium. Wspomniany wyświetlacz można obrócić o 90°, dzięki czemu jest widoczny nawet przy pionowej orientacji karty graficznej, a samo podświetlenie RGB jest zasilane przez technologię Modern Light Technology wykorzystującą lustrzaną powierzchnię.

Czytaj też: Płyty Gigabyte X570S po premierze. Czym chwali się producent?

Za chłodzenie GeForce RTX 3090 KUDAN odpowiada hybrydowy układ zaczerpnięty z kart należących do rodziny Advanced i Neptune. Tego dodatkowo wzbogaciła firma Stäubli International, która zapewniła wysokiej jakości szybkozłącza do łatwego montażu i demontażu jednostki pompy chłodnicy. Tak też powstał hybrydowy układ składający się zarówno z rozbudowanego chłodzenia z trzema wentylatorami, jak i radiator z dwoma 120 mm wentylatorami. Oba systemy wspólnie dbają o to, aby wycisnąć z karty możliwie najwięcej.

Czytaj też: Recenzja Huawei MateBook 14 2021. Gdy 13 cali to za mało

Tego jest oczywiście sporo, bo zasilany trzema 8-pinowymi złączami GeForce RTX 3090 KUDAN oferuje 24 GB pamięci GDDR6 i w trybie OC pożera 500 W, podkręcając rdzeń graficzny do 1860 MHz.