Najnowsze przecieki wskazują datę premiery serii Huawei P50

Huawei P50 jest jedną z bardziej wyczekiwanych serii flagowców w tym roku. Niestety z powodu różnych problemów premiera była przekładana już kilkukrotnie. Teraz najnowsze przecieki wskazują konkretną datę, która ma być ponoć pewna.
Najnowsze przecieki wskazują datę premiery serii Huawei P50

Huawei P50 – data premiery

Kilkukrotnie w tym roku spodziewaliśmy się, że “to już”. Spodziewaliśmy się, że zgodnie z cyklem wydawniczym z ostatnich lat, seria P50 zadebiutuje wiosną pozostawiając koniec roku dla wariantów Mate 50. Potem celowano w 2 czerwca, kiedy to Huawei prezentował system operacyjny HarmonyOS. Miałoby to sens, gdyż właśnie seria P50 miała przynieść pierwsze smartfony z tym systemem. Tymczasem zbliżamy się do końca czerwca, a premierze nadal oficjalnie nic nie wiadomo.

Czytaj też: Aparaty Galaxy S22 Samsunga w szczegółach. Kolejna przeklejka?

Zbliżenie na wyspę aparatów na nowych zdjęciach Huawei P50

Na szczęście tam, gdzie oficjalnych wieści nie ma, pojawiają się przecieki. Najnowszy pojawił się na Weibo i pochodzi z uznanego źródła. Premiera serii Huawei P50 miałaby nastąpić 29.07, czyli za nieco ponad miesiąc. Przy okazji inne chińskie źródła ujawniły jeszcze dwie informacje rzucające trochę światła na nadchodzące smartfony: Huawei P50, P50 Pro i P50 Pro+.

Pierwsza z plotek mówi, że ze względu na wpływ pandemii na podaż Huawei może dać nam smartfony obsługujące głównie sieć 4G, wszystkie z procesorem Kirin 9000, co pozwoliłoby na obniżenie ceny urządzeń. Liczmy jednak, że w przypadku tych lepszych modeli w serii, czyli P50 pro i P50 Pro+, 4G będzie jednym z wariantów i oba dostaną również obsługę 5G w stosownie wyższej cenie.

Zbliżenie na wyspę aparatów na nowych zdjęciach Huawei P50

Czytaj też: Seria Huawei Mate 50 nie zadebiutuje w tym roku?

Druga z tych dodatkowych informacji dotyczy aparatu ultraszerokokątnego, w którym ma zostać zastosowany czujnik 1/1,18 cala. Oznaczałoby to, że Huawei zaoferuje nam jeden z największych czujników w smartfonach. Warto też wspomnieć tutaj, że według wcześniejszych doniesień w modelach P50 Pro i Pro + matryca główna ma mieć 1-calowy czujnik Sony IMX800.