Nadchodzi seria Motorola Edge 2021. Co wiemy o tych smartfonach?

W ostatnim czasie Motorola raczy nas naprawdę sporą ilością smartfonów, a już na horyzoncie widać kolejne. Czego dowiedzieliśmy się o nadchodzącej serii Motorola Edge 2021?
Nadchodzi seria Motorola Edge 20 2021. Co wiemy o tych smartfonach?

Ubiegłoroczna Motorola Edge

“Berlin”, “PStar” i “Kyoto” to nazwy kodowe modeli z serii Motorola Edge 2021

Według najnowszych informacji Motorola pracuje nad urządzeniami z serii Edge, które mają zadebiutować jeszcze w tym roku. Są to trzy (technicznie cztery, ale o tym niżej) modele o kodowych nazwach „Berlin”, „PStar” i „Kyoto”. Najmocniejszym ma być właśnie ten pierwszy, noszący nazwę stolicy Niemiec. Jednak same kryptonimy to nie wszystko, co pojawiło się na ich temat w sieci. Jeśli wyciek jest prawdziwy, to wiemy bardzo dużo. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Czytaj też: Seria Huawei Mate 50 nie zadebiutuje w tym roku?

Zacznijmy więc od modelu “Berlin”

Najmocniejszy smartfon w nowej rodzinie Edge ma działać na procesorze Snapdragon 778G wspieranym przez 6 lub 8 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownicy dostaną 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej, nie wiemy, czy będzie możliwość jej rozszerzenia. W wycieku nie znalazła się informacja o rodzaju, rozdzielczości i wielkości ekranu. Wiemy za to, jakie będą aparaty. Ten do selfie ma mieć 32 Mpix, zaś z tyłu znajdziemy aparat główny 108 Mpix, ultraszerokokątny i do makro 16 Mpix i teleobiektyw 8 Mpix.

Motorola Edge “Berlin” występuje też z dopiskiem “NA” co oznacza wariant skierowany na rynek Ameryki Północnej. Z racji, że różni się on nieco od wyżej opisanego modelu, to technicznie można przyjąć, że tegoroczna seria Edge liczy cztery smartfony. “Berlin NA”, przynajmniej na podstawie tych informacji ma nieco inną konfigurację aparatów z tyłu. Jednostka główna pozostanie taka sama, ale aparat ultraszerokokątny i do makro będzie miał 8 Mpix, zabraknie teleobiektywu, za to pojawi się czujnik głębi 2 Mpix.

Oba modele mają występować w kolorach: Emerald (zielonym), Stout (brązowym) i klasycznym białym.

Model “PStar”

W przypadku tego smartfona w przeciekach pojawiła się też nazwa “Sierra”. Jedne źródła podają, że to dwa różne modele, jednak kolejne mówią o dwóch nazwach kodowych dla jednego urządzenia. Informacje na ich temat są właściwie identyczne, więc na razie przyjmijmy, że to ta sama Motorola. W tym przypadku procesor nie jest znany, a wyciek wspomina tylko o platformie “Kona z modemem X55 5G”. Niektórzy spekulują, że “PStar” będzie wyposażony w Qualcomm Snapdragon 865 lub 870.

Czytaj też: Leica prezentuje smartfon Leitz Phone 1. Na pokładzie calowa matryca fotograficzna

Tutaj też nic nie wiemy o wyświetlaczu ani o baterii. Podano jednak trzy warianty pamięci RAM – 6, 8 lub 12 GB, a także dwa warianty pamięci wbudowanej – 128 lub 256 GB. Aparat do selfie ma mieć rozdzielczość 16 Mpix, zaś z tyłu znajdziemy jednostkę główną 108 Mpix, obiektyw ultraszerokokątny i do makro 16 Mpix , a także teleobiektyw 8 Mpix.

Ten smartfon ma być dostępny w kolorach” czarnym, białym i niebieskim.

Najtańszy z rodziny – “Kyoto”

Ten model, wedle pogłosek, ma być tym najtańszym w serii Motorola Edge 2021. Na razie niestety znamy tylko specyfikację aparatów. Z przodu kamerka do selfie 32 Mpix, zaś z tyłu aparat główny 108 Mpix, obiektyw ultraszerokokątny i do makro 8 Mpix i czujnik głębi 2 Mpix.