Nowoczesny zegar Smart Clock 2 od Lenovo ujawniony. Co oferuje?

Lenovo ujawniło następcę swojego inteligentnego, stacjonarnego zegarka z 2019 roku. Ten, jak możecie się spodziewać, pokazuje głównie czas, ale w rzeczywistości Smart Clock 2 potrafi znacznie więcej. Co jednak najważniejsze – nadal nie posiada aparatu.
Smart Clock 2, Lenovo Smart Clock 2, specyfikacja Smart Clock 2, cena Smart Clock 2,
Smart Clock 2, Lenovo Smart Clock 2, specyfikacja Smart Clock 2, cena Smart Clock 2,

Lenovo Smart Clock 2 z opcjonalną stacją dokującą

Smart Clock 2 oprócz pokazywania nam aktualnego czasu może zaoferować nam także kilka dodatkowych funkcji, ale czy ciekawych? Jedną z jego bardziej interesujących możliwości jest to, że można go sparować z opcjonalnym dokiem. To właśnie z nim ten zegar zaczyna rozwijać skrzydła.

Czytaj też: Google ostrzeże nas, jeśli wyniki wyszukiwania nie będą wiarygodne

Po lewej stronie stacji dokującej (widać ją po lewej) możemy umieścić nasz Smart Clock 2 (poprzez pogo pin). Jego zasilanie przez USB będzie wtedy współdzielone z dokiem, którego prawa strona sygnowana plusem naładuje nam smartfony obsługujące standard Qi mocą do 10 W. Co ciekawe, ten dok jest kompatybilny z akcesoriami MagSafe od Apple, a kupić będzie można go jako część zestawu lub osobno.

Lenovo postarało się też o aspekt IoT zamknięty w swoim nowym zegarze. Oznacza to tyle, że Smart Clock 2 może pełnić swojego rodzaju HUB dla Internetu Rzeczy w Waszym mieszkaniu, realizując konkretne plany (rutyny) w ramach harmonogramu. Po odpowiedniej konfiguracji np. po 21:00 zamknie Wam drzwi, przygasi światła, czy rozbrzmi uspokajającą melodią Waszego wyboru. Gdyby tego było mało, nocne przebudzenia może wspomóc tryb oświetlający otoczenie w niskim natężeniu światła, co wymaga oczywiście inteligentnych żarówek z regulacją.

Czytaj też: Windows 11 będzie obsługiwał aplikacje z Androida

Oprócz tego Smart Clock 2 od Lenovo pozwoli nam ustawiać alarmy i przypomnienia, a także będzie informować nas o aktualnym ruchu drogowym. Oferuje on również przycisk wyciszenia wbudowanego mikrofonu, regulacji poziomu dźwięku, 3-watowe głośniki i wsparcie Asystenta Google. Specyfikacja Smart Clock 2 obejmuje układ MediaTek MT81675, łączność Wi-Fi oraz Bluetooth i 4-calowy ekran IPS LCD, który wyświetla nam czas, pogodę oraz wybrane obrazy.

Czytaj też: Widziałem laserowy telewizor HiSense. Robi wrażenie

Smart Clock 2 jest pokryty miękką tkaniną w kolorze Abyss Blue, Heather Grey i Shadow Black. Jeśli chodzi o jego dostępność i cenę, to będzie można kupić go we wrześniu od 89,99$ (około 340 złotych) w zestawie z dokiem.