Xiaomi pokazało smartwatch dla aktywnych. Oto Mi Watch Revolve Active

Smartwatche rozwijają się w najlepsze a tam, gdzie potencjał i rozwój, tam z czasem pojawiają się coraz to bardziej wyspecjalizowane drogi. Chociaż są one zwykle uniwersalne, to niektóre skupiają się na konkretnych cechach. Wśród nich Mi Watch Revolve Active od Xiaomi wyróżnia się, jako ten smartwatch dla aktywnych.
smartwatch dla aktywnych, Mi Watch Revolve Active, Xiaomi Mi Watch Revolve Active, specyfikacja Mi Watch Revolve Active, cena Mi Watch Revolve Active
smartwatch dla aktywnych, Mi Watch Revolve Active, Xiaomi Mi Watch Revolve Active, specyfikacja Mi Watch Revolve Active, cena Mi Watch Revolve Active

Mi Watch Revolve Active idealny smartwatch dla aktywnych?

Mi Watch Revolve Active będzie można kupić już 25 czerwca w trzech wersjach kolorystycznych za 135$ (około 515 złotych). Jako że jest to smartwatch dla aktywnych, to Xiaomi zapewniło mu 117 trybów sportowych, a w tym 17 profesjonalnych i 100 dopełniających, aby każdy mógł znaleźć odpowiednie dla siebie ustawienie.

Czytaj też: Chrome OS z częstszymi aktualizacjami i ulepszeniami skanera

Za śledzenie naszej aktywności w Mi Watch Revolve Active odpowiada pokaźne zaplecze czujników. Składa się na nie czujnik tętna, akcelerometr, żyroskop, elektroniczny kompas, barometr i wbudowany GPS do nawigacji, co uwalnia użytkownika od smartfonu. Z tych mniej ważnych czujników warto też wymienić czujnik światła.

Mi Watch Revolve Active ma także za zadanie mierzyć poziom tlenu we krwi, śledzić sen i jego jakość oraz monitorować stres. Aby móc korzystać z asystenta głosowego Alexa, producent wyposażył oczywiście smartwatch w mikrofon. Jeśli z kolei chodzi o wytrzymałość jego baterii o pojemności 420 mAh, to ma ona służyć nam do 14 dni w normalnym trybie. Przy ciągłym korzystaniu z GPS-u czas ten spada do 50 godzin.

Czytaj też: Człowiek 4.0: roboty nam pomogą, ale nie zastąpią człowieka

Ważący 32,5 gramów Mi Watch Revolve Active chwali się także wodoodpornością do 50 metrów głębokości, a także 1,39-calowym ekranem AMOLED (z funkcją Always On Display) o rozdzielczości 454×454 pikseli. Za jego ochronę odpowiada szkło Corning Gorilla Glass 3, a wszystko to opakowano w obudowę o wielkości 45,9 x 53,35 x 11,8 mm. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby smartwatch sparować z telefonem poprzez Bluetooth 5.0.