Sterowniki AMD Adrenalin już ze wsparciem FidelityFX Super Resolution

Możecie już pobierać nowe sterowniki AMD Adrenalin, które posiadają jedną najważniejszą cechę – wsparcie FidelityFX Super Resulution, czyli technologię FSR. To oczywiście nie wszystko, co zapewnia aktualizacja do AMD Radeon Software Adrenalin 21.6.1 beta.
Sterowniki AMD Adrenalin, wsparcie FidelityFX Super Resolution
Sterowniki AMD Adrenalin, wsparcie FidelityFX Super Resolution

FidelityFX Super Resolution już w AMD Adrenalin

Zacznijmy jednak od tego, co najważniejsze, czyli wprowadzenia wsparcia dla gry Dungeons & Dragons: Dark Alliance, karty graficznej Radeon RX 6800M, czyli tej mobilnej oraz wspomnianej technologii FSR. Ta na ten moment wspiera ona następujące gry:

 1. 22 Racing Series
 2. Anno 1800
 3. Evil Genius 2
 4. Godfall
 5. KingShunt
 6. Terminator Resistance
 7. The Riftbreaker

Czytaj też: Tajemnicza karta graficzna AMD Radeon P120 ITX z zestawu DeskMini ASRocka

Nie oznacza to jednak, że same gry FSR wspierają, bo najpierw muszą doczekać się stosownej aktualizacji od odpowiadających za nie deweloperów. Wtedy też na temat FidelityFX Super Resulution dowiemy się jeszcze więcej, bo do sieci wypłyną niezależne testy, ujawniające jej skuteczność. Co ważne, te siedem gier, to dopiero początek, bo z czasem wsparcie zyskają też:

 1. Asterigos
 2. Baldur’s Gate III
 3. DOTA 2
 4. Edge of Eternity
 5. Far Cry 6
 6. Farming Simulator 22
 7. Forspoken
 8. Myst
 9. Necromunda: Hired Gun
 10. Resident Evil Village
 11. Swordsman Remake
 12. Vampire The Masquerade: Bloodhunt

Czytaj też: Przełom w układach krzemowych. Applied Materials rozwiązało problem rezystancji

Warto tutaj przypomnieć, że w prezentowanym przez AMD teście z udziałem gry Godfall FidelityFX Super Resolution podbiły liczbę klatek na sekundę nawet trzykrotnie w rozdzielczości 4K z wykorzystaniem Radeona RX 6800 XT. Z kolei w przypadku połączenia starej już karty GeForce GTX 1060 z 1440p w Godfall w grę weszła poprawa z 27 do 38 FPS na ustawieniu „najwyższej jakości”. Więcej na temat technologii przeczytacie tutaj.

Radeon Software Adrenalin 21.6.1 – co jeszcze zmienia?

Dostępne na kartach graficznych od serii Radeon RX 400 do Radeon RX 6000 sterowniki naprawiły działanie technologii FreeSync, stabilność Anno 1800 z API DirectX 12, wydajność w Destiny 2, ale AMD nie udało się załatać wszystkiego.

Czytaj też: Karty graficzne Radeon 200, 300 i Fury zostały zapomniane przez AMD

Firma jednak jest świadoma problemów i ciągle pracuje nad poprawkami samej aplikacji Adrenalin, technologii Enhanced Sync czy wydajności niektórych APU i dedykowanych kart. Być może najważniejszym problemem jest wzmianka o mogących wystąpić Bluee i Black screenach po aktualizacji sterowników. Rozwiązanie tego jest jednak proste – wystarczy wyłączyć opcję Core Isolation.