Wczesna premiera Kia Sportage piątej generacji. Na tę wielką poczekamy

Przed tygodniem informowaliśmy, że nowa Kia Sportage 2022 nadchodzi, a dziś możemy już ogłosić, że wczesna premiera Kia Sportage piątej generacji jest już za nami i wiemy sporo na temat tego, co zaoferuje.
Wczesna premiera Kia Sportage piątej generacji, Kia Sportage piątej generacji, premiera Kia Sportage piątej generacji
Wczesna premiera Kia Sportage piątej generacji, Kia Sportage piątej generacji, premiera Kia Sportage piątej generacji

Oczywiście Kia Sportage piątej generacji nie była przed dzisiejszą światową premierą wielką niewiadomą, bo występowała już wcześniej na zwiastunach i przeciekach z fotkami prototypów w kamuflażu na czele. Teraz jednak możemy zobaczyć w pełnej krasie to, co nowa generacja zapewniła temu crossoverowi, bazując na nowym stylu projektowania “Opposites United”, której przykład widzieliśmy już w przypadku elektrycznej Kii EV6.

Czytaj też: BMW naprawi przyspieszenie M550i oraz M540i aktualizacją OTA

Kia Sportage piątej generacji pokazała swój wygląd w ramach tej “premiery”… ale nic poza tym

“Połączenie przeciwieństw” jest w nowym Sportage widoczne bardziej, niż w EV6 przez przymus zastosowania maskownicy chłodnicy, a nie w stu procentach stałego panelu. Dzięki temu, ale nie tylko, Kia Sportage ma bardzo szczegółową przednią konsolę z wyraźnymi elementami świetlnymi, którą wieńczy nowe logo Kia.

Cała osłona chłodnicy, jest tak naprawdę przerobioną wersją znanej wcześniej Tiger Nose, która teraz nazywa się Digital Tiger Face. Kia przeszła więc z “tygrysiego nosa” na “cyfrowy tygrysi pysk”, czego charakter ma budować przede wszystkim czarna kratka wlotów powietrza, obejmująca całą deskę rozdzielczą, podczas gdy światła LED do jazdy dziennej w kształcie bumerangu oddzielają ją od nisko zamontowanych reflektorów. Czy to ładne? Czy to brzydkie? Oceńcie sami i dajcie znać w komentarzach.

Czytaj też: Pionowo montowane akumulatory mogą być kluczem do tanich elektryków

W pozostałych kwestiach nadwozia Sportage piątej generacji jest już bardziej stonowana, łącząc na swoim profilu bocznym trzy linie nadwozia, z czego ta dolna bawi się z naszym wzrokiem, wprowadzając go w iluzoryczny błąd. Są też nowe felgi, które ładnie komponują się nie tylko z wielkimi progami bocznymi, ale też przednią konsolą. Na tyle z kolei szeroki zderzak i poziome tylne lampy LED budzą szacunek, ale względem przodu są znacznie bardziej stonowane.

Czytaj też: Zwiastun Lotus Emira. Nadchodzi ostatni spalinowy samochód marki

Jako że obecnie na rynku to cyfrowy sznyt kabiny budzi największe wrażenie, Kia Sportage piątej generacji musiała również pójść w tę stronę, zyskując współczesną stylistykę kabiny. W niej głównym elementem jest zakrzywiony wyświetlacz, łączący w sobie zestaw zegarów i system informacyjno-rozrywkowy. Niestety to wszystko, co wiemy na temat tego modelu, który swoją pełną globalną premierę rynkową jeszcze w tym roku.