Xiaomi Mi 12 Ultra z aparatem 192 Mpix i 1-calową matrycą. Jak Ultra to Ultra

Do premiery Xiaomi Mi 12 Ultra zostało jeszcze poro czasu, ale już pojawiają się pierwsze informacje na jego temat. Wygląda na to, że Xiaomi nie uznaje żadnych kompromisów i po bardzo udanym Mi 11 Ultra stawia poprzeczkę jeszcze wyżej.
Xiaomi Mi 12 Ultra z aparatem 192 Mpix i 1-calową matrycą. Jak Ultra to Ultra

Aparat 192 Mpix w Xiaomi Mi 12 Ultra

O pierwszych szczegółach specyfikacji Xiaomi Mi 12 Ultra donoszą wiarygodne, chińskie źródła. Najważniejszym punktem smartfonu będzie oczywiście aparat i to nie byle jaki. Mowa o rozdzielczości 192 Mpix i wykorzystaniu popularnej na rynku technologii łączenia pikseli. Przy czym mówimy o łączeniu aż 16 pikseli w jeden, w finalne zdjęcie o rozdzielczości 12 Mpix. A na deser zostaje 1-calowa matryca.

Tak duża matryca będzie potrzebowała sporo wolnej przestrzeni wewnątrz obudowy. Dlatego jeśli ogromna wyspa aparatu w Mi 11 Ultra Wam przeszkadza to może się okazać, że przy Mi 12 Ultra nie będzie już wcale taka duża. Mówi się, że ze względu na wymiary sensora, ten aparat nie trafi do żadnego innego smartfonu.

Doniesienia mówią też o przednim aparacie zintegrowanym z ekranem. To coś, na co długo czekamy w smartfonach wiodących producentów, więc może tym razem się uda?

Czytaj też: Seria Motorola Edge 2 – kolejne szczegóły specyfikacji

Flagowy standard z rekordowym ładowaniem

Co jeszcze wiemy o specyfikacji Mi 12 Ultra? W zasadzie czeka nas flagowy standard. Smartfon na pewno dostanie najnowszy, najmocniejszy układ Qualcommu. Jego oznaczenie nie jest jeszcze do końca znane, ale mówi się o numerze 895. Będącym następcą Snapdragona 888.

Czeka nas też rekordowo szybkie ładowanie. Mowa o ładowaniu przewodowym o mocy 120W oraz ładowaniu bezprzewodowym o mocy 100W.

Kiedy zobaczymy Xiaomi Mi 12 Ultra? Mi 11 Ultra debiutował w marcu, więc nie mamy co liczyć, że następca zostanie pokazany w 2021 roku.