Xiaomi Mi Mix 4 powraca w nowych przeciekach

O  Xiaomi Mi Mix 4 słyszymy już od bardzo dawna. Co jakiś czas do sieci trafiają kolejne doniesienia na jego temat. Tym razem dowiedzieliśmy się nowych szczegółów.
Xiaomi Mi Mix 4 powraca w nowych przeciekach
Xiaomi Mi Mix 4 powraca w nowych przeciekach

Xiaomi Mi Mix 4 nie taki zapomniany, jak mogłoby się wydawać

Seria Mi Mix bardzo szybko zdobyła uznanie zmieniając też sposób patrzenia na urządzenia mobilne. Po debiucie Mi Mix 3 w 2018 roku spodziewaliśmy się kolejnego modelu najpóźniej w nastepnym roku. Tymczasem mijały kolejne lata, a prócz pogłosek i przecieków niewiele się dowiedzieliśmy. Xiaomi Mi Mix 4 wraca raz po raz nie dając o sobie zapomnieć. Jednak po takim czasie trudno wierzyć w nowe plotki wskazujące na premierę w tym roku.

Czytaj też: Test Xiaomi Mi Watch Lite. Tani smartwatch godny uwagi?

Czego tym razem dowiedzieliśmy się o Xiaomi Mi Mix 4?

Najnowszy przeciek z Chin wskazuje, że kolejny przedstawiciel serii Mi Mix jest już na etapie certyfikacji. Mogłoby to faktycznie wskazywać na rychłą, jeszcze tegoroczną, premierę. Dodatkowo smartfon ma działać na MIUI 13, który według Xiaomi ma być jeszcze lepszy, a właściwie “idealny”. Nowsze plotki mówią też o tym, że Mi Mix 4 ma być wyposażony przynajmniej w ładowanie o mocy 120 W. Czy istnieje szansa, że to właśnie w tym wyczekiwanym modelu Xiaomi po raz pierwszy zastosuje prezentowaną niedawno technologię HyperCharge 200W? Nie można tego wykluczyć.

Nieoficjalny render Xiaomi Mi Mix 4

Smartfon, który zauważono w certyfikacji, a którym ma być właśnie Mi Mix 4 otrzyma też inne innowacje. Jedną z nich jest przedni aparat umieszczony w ekranie. Po raz pierwszy zastosowano to w smartfonie ZTE Axon 20, a według informacji takie rozwiązanie mamy zobaczyć w najnowszym Galaxy Z Fold3, choć w zdecydowanie ulepszonej wersji. Pasowałoby to również do Xiaomi Mi Mix 4, podobnie jak technologia śledzenia UWB (Ultra-wideband), na której obecność też wskazują certyfikaty.

Czytaj też: Przedpremierowy wyciek Honor 50 SE. Czekacie?

Xiaomi Mi Mix 4 – specyfikacja

Z poprzednich wycieków wiemy natomiast, że Mi Mix 4 będzie napędzany przez procesor Qualcomm Snapdragon 888 zintegrowany z modemem 5G. Wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości QHD+ ma zaoferować odświeżanie na poziomie 120 Hz. Co nieco, oczywiście nieoficjalnie, wiemy też o aparatach. Z tyłu ma pojawić się potężna konfiguracja: aparat główny 50 Mpix (Sony IMX766), teleobiektyw 48 Mpix i obiektyw ultraszerokokątny 48 Mpix.

Pozostaje nam więc czekać i wypatrywać kolejnych przecieków, a najlepiej oficjalnych informacji od Xiaomi.