Tamagotchi powraca w nowoczesnej wersji. Oto Tamagotchi Smart

Chociaż moda na swoje własne wirtualne zwierzątko miała miejsce już przed dobrymi dwoma dekadami, teraz nowoczesne technologie mogą sprawić, że stare dobre Tamagotchi wróci na salony i zacznie cieszyć się dużą popularnością. Ten gadżet bowiem powraca w formie Tamagotchi Smart.
zapowiedź Tamagotchi Smart, Bandai Tamagotchi Smart, Tamagotchi Smart, Bandai
zapowiedź Tamagotchi Smart, Bandai Tamagotchi Smart, Tamagotchi Smart, Bandai

Zapowiedź Tamagotchi Smart

Elektroniczna zabawka Tamagotchi w kształcie jajka trafiła na rynek w 1996 roku. Cała zabawa z nią polegała na opiece nad wirtualnym zwierzątkiem, co wymagało karmienia go kilka razy dziennie, mycia czy sprzątania po nim. Po pewnym czasie zwierzak ten zaczynał dorastać, zmieniając swoją postać. W obecnych czasach taka opieka nad wirtualnym zwierzątkiem jest dostępna m.in. w formie gry na smartfony. Jednak kiedy Tamagotchi Smart zadebiutuje, to wyróżni się tym, że połączy w sobie znaną głównie starszym tradycję i styl z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Czytaj też: Debiut zegarków Huawei Watch 3, słuchawek FreeBuds 4 i MateBooka 14 2021

https://www.youtube.com/watch?v=Tv1PO-DkTXA

Nowa wersja Tamagotchi, czyli Tamagotchi Smart jest wyposażona w funkcje głosowe i chociaż zapowiedziana opcja rozpoznawania mowy brzmi obiecująco, to system Tamagotchi Smart nie będzie w stanie zrozumieć konkretnych słów, aby odpowiednio na nie reagować. Najpewniej ta funkcja o nazwie “Power Up” ma na celu pozwolenie użytkownikom na nagrywanie rozmów ze swoimi wirtualnymi futrzakami.

Czytaj też: Premiera TicWatch E3. Oto smartwatch ze średniej półki

Dzięki dotykowemu ekranowi w Tamagotchi Smart możemy głaskać nasze wirtualne zwierzątko. Bandai będzie dbało też o wsparcie Tamagotchi Smart po premierze, zapewniając sobie popremierowe, długotrwałe zyski. Wszystko rozbija się o TamaSma Cards, czyli o sprzedawane oddzielnie moduły z kartami pamięci, które będą dodawać do zabawy nowe, wyjątkowe przedmioty i postaci.

Czytaj też: Test Huawei FreeBuds 4. Czy powrót do słuchawek bez gumek jest dobry?

Nie zapomniano również o możliwościach tego gadżetu, będącego też smartwatchem. Jego funkcje obejmują m.in. krokomierz, zegar cyfrowy i łatwy sposób na synchronizację z Tamagotchi Smart znajomego. Nie ma żadnych informacji dotyczących globalnej premiery, ale jego oficjalny debiut został oficjalnie zapowiedziany na 23 listopada 2021 roku w Japonii.