Zdjęcie rdzenia DG2 Intela. To GPU napędzi dedykowane karty Intela

Wygląda na to, że Twitter jest dla starszego wiceprezesa, głównego architektura i CEO ds. architektury grafiki oraz oprogramowania firmy Intel najlepszym miejscem na zwiastuny. Potwierdza to zdjęcie rdzenia DG2 Intela na Twitterze naszego dzisiejszego bohatera, Raja Koduri’ego.
Zdjęcie rdzenia DG2 Intela
Zdjęcie rdzenia DG2 Intela

Poniżej możecie zobaczyć, jak w pełnej krasie prezentuje się pakiet z układem krzemowym dla nadchodzącej serii opartej na Xe-HPG. To wysokiej jakości zdjęcie rdzenia DG2 Intela nie ujawniłoby za wiele, gdyby nie podpis markerem na jego laminacie, który wskazuje na układ DG2-512, który to potwierdza, że na jego pokładzie znalazło się 512 jednostek wykonawczych, czyli 4096 rdzeni.

Czytaj też: Ładowanie Xiaomi HyperCharge, czyli w osiem minut do pełna

Spójrzcie na zdjęcie rdzenia DG2 Intela. Jaką buzie widzicie w tym krzemie?

Z tego co nam wiadomo, będzie to flagowy procesor graficzny na architekturze Xe-HPG Intela i na rynek trafi w połączeniu z maksymalnie 16 GB pamięci GDDR6. Bazujemy jednak wyłącznie na plotkach i przeciekach, ale trudno w nie nie uwierzyć, jako że regularnie powtarzają się u wszelakiej maści niepowiązanych ze sobą źródeł.

https://twitter.com/Rajaontheedge/status/1399966271182045184

We wpisie Koduri potwierdził, że rozwój rdzeni DG2 nadal trwa, co ma podkreślać wiadomość o tym, że “ostatnie tygodnie były bardzo produktywne w laboratoriach”, ale najgorszy etap najpewniej jest już za inżynierami. Sugeruje to wzmianka o tym, że DG2 zaliczyła już swój rozwój “od niepewnych podróży do maślanej gładkości”. Jednak to nie koniec prac nad owocem architektury Xe-HPG.

Czytaj też: Przegląd kart graficznych GeForce RTX 3080 Ti i GeForce RTX 3070 Ti w dniu premiery

Intel nadal stoi przed optymalizacjami w myśl gier komputerowych, co, jako że DG2 powstają właśnie z myślą o graczach, sugeruje odległy debiut. Ponoć jednak dostępności tych modeli doczekamy się na początku 2022 roku z szansą na ich ujawnienie jeszcze w ostatnim kwartale bieżącego roku.

Czytaj też: Rocznicowy GeForce RTX 3090 SUPRIM uczci wyjątkową rocznicę MSI

Obok DG2-512 ma zadebiutować 384EU i 128EU, co tyczy się samych rdzeni graficznych, bo na ich postawie mają powstać inne warianty, a na ten moment wiadomo nam o pięciu modelach, które trafią na rynek. Część z nich trafi nawet na ten mobilny, co z pewnością będzie tyczyć się flagowego DG2-512.