Zdjęcie rdzenia DG2 Intela

Zdjęcie rdzenia DG2 Intela. To GPU napędzi dedykowane karty Intela

Wygląda na to, że Twitter jest dla starszego wiceprezesa, głównego architektura i CEO ds. architektury grafiki oraz oprogramowania firmy Intel najlepszym miejscem na zwiastuny. Potwierdza to zdjęcie rdzenia DG2 Intela na Twitterze naszego dzisiejszego bohatera, Raja Koduri’ego.

Poniżej możecie zobaczyć, jak w pełnej krasie prezentuje się pakiet z układem krzemowym dla nadchodzącej serii opartej na Xe-HPG. To wysokiej jakości zdjęcie rdzenia DG2 Intela nie ujawniłoby za wiele, gdyby nie podpis markerem na jego laminacie, który wskazuje na układ DG2-512, który to potwierdza, że na jego pokładzie znalazło się 512 jednostek wykonawczych, czyli 4096 rdzeni.

Czytaj też: Ładowanie Xiaomi HyperCharge, czyli w osiem minut do pełna

Spójrzcie na zdjęcie rdzenia DG2 Intela. Jaką buzie widzicie w tym krzemie?

Z tego co nam wiadomo, będzie to flagowy procesor graficzny na architekturze Xe-HPG Intela i na rynek trafi w połączeniu z maksymalnie 16 GB pamięci GDDR6. Bazujemy jednak wyłącznie na plotkach i przeciekach, ale trudno w nie nie uwierzyć, jako że regularnie powtarzają się u wszelakiej maści niepowiązanych ze sobą źródeł.

We wpisie Koduri potwierdził, że rozwój rdzeni DG2 nadal trwa, co ma podkreślać wiadomość o tym, że „ostatnie tygodnie były bardzo produktywne w laboratoriach”, ale najgorszy etap najpewniej jest już za inżynierami. Sugeruje to wzmianka o tym, że DG2 zaliczyła już swój rozwój „od niepewnych podróży do maślanej gładkości”. Jednak to nie koniec prac nad owocem architektury Xe-HPG.

Czytaj też: Przegląd kart graficznych GeForce RTX 3080 Ti i GeForce RTX 3070 Ti w dniu premiery

Intel nadal stoi przed optymalizacjami w myśl gier komputerowych, co, jako że DG2 powstają właśnie z myślą o graczach, sugeruje odległy debiut. Ponoć jednak dostępności tych modeli doczekamy się na początku 2022 roku z szansą na ich ujawnienie jeszcze w ostatnim kwartale bieżącego roku.

Czytaj też: Rocznicowy GeForce RTX 3090 SUPRIM uczci wyjątkową rocznicę MSI

Obok DG2-512 ma zadebiutować 384EU i 128EU, co tyczy się samych rdzeni graficznych, bo na ich postawie mają powstać inne warianty, a na ten moment wiadomo nam o pięciu modelach, które trafią na rynek. Część z nich trafi nawet na ten mobilny, co z pewnością będzie tyczyć się flagowego DG2-512.