Apple chce sprzedać ponad 100 mln iPhone’ów 13? Mają rozmach

Apple musi mieć bardzo duże nadzieje wobec sprzedaży iPhone’ów 13. Firma zamówiła ponad 100 mln układów Apple A15 Bionic.
Apple chce sprzedać ponad 100 mln iPhone’ów 13? Mają rozmach

Apple zamawia większe ilości układów Apple A15 Bionic

Firma TSMC dostała od Apple zamówienie na ponad 100 mln układów Apple A15 Bionic. To pozwoli zwiększyć produkcję iPhone’ów 13 o 20% w stosunku do serii 12.

Pojawiają się jednak głosy, że nie chodzi tutaj tylko o produkcję tegorocznych iPhone’ów. Część układów ma trafić do iPada mini 6. generacji oraz pojawiają się nowe plotki na temat iPhone’a SE, który też miałby dostać układ Apple A15 Bionic i trafić na rynek w 2022 roku. Mając jednak w pamięci fakt, że plotki Apple robi kolejnego iPhone’a SE pojawiają się cyklicznie rok w roku już od kilku lat, do tej wiadomości podchodziłbym z dystansem.

Czytaj też: Premiera Nothing Ear 1. Te słuchawki TWS zachwycają wyglądem

Apple A15 Bionic nadal owiany tajemnicą

Nadal do końca nie wiemy, co konkretnie zaoferuje układ Apple A15 Bionic. Z dotychczasowych informacji wynika, że podobnie jak A14 będzie układem 6-rdzeniowym. Z czego dwa rdzenie będą odpowiadać za wysoką wydajność, a cztery za mniej wymagające czynności.

Niewykluczone, że Apple A15 Bionic będzie pierwszym układem TSMC wyprodukowanym w 5nm procesie technologicznym. Wśród plotek są też informacje o obsłudze 120Hz odświeżania ekranu, które miałoby pojawić się w najwyższych modelach iPhone’a 13.

Wszystkie wątpliwości rozwieje premiera nowych smartfonów Apple. Wydarzenie będzie mieć miejsce pod koniec września lub na początku października. Plotek na temat nowych urządzeń nie będzie końca, ale tradycyjnie jak co roku, wiele z nich może się nie sprawdzić.