Samsung Galaxy S21 FE nie tylko opóźniony, ale i z innym procesorem?

Przecieków na temat nadchodzącego Galaxy S21 FE dostaliśmy w ostatnich miesiącach naprawdę mnóstwo. Nie zabrakło renderów i szczegółów specyfikacji, a ostatnio też doniesień o anulowaniu i opóźnieniu. Tym razem, najnowsze plotki, wskazują, że urządzenie może dostać inny procesor niż ten, o którym była mowa wcześniej.
Rendery Samsunga Galaxy S21 FE pokazują nowe warianty kolorystyczne
Rendery Samsunga Galaxy S21 FE pokazują nowe warianty kolorystyczne

Galaxy S21 FE nie dostanie Snapdragona 888?

Do tej pory z z nowym urządzeniem Fan Edition wiązano procesor Snapdragon 888. Była to ta informacja w przeciekach, która powtarzała się praktycznie zawsze. Niedawno jednak doniesienia o specyfikacji i nowe rendery zostały wyparte przez plotki o anulowaniu produkcji Galaxy S21 FE z powodu niedoboru komponentów. Szybko zmienił się ich ton i obecnie mówi się, że premiera (typowana wcześniej na sierpień/wrzesień) jest po prostu opóźniona albo na koniec tego roku, albo na początek przyszłego.

Czytaj też: Możemy dokładnie przyjrzeć się składanemu Galaxy Z Fold 3

Rendery Samsunga Galaxy S21 FE pokazują nowe warianty kolorystyczne
Render galaxy S21 FE

Najnowsze raporty mówią z kolei, że Samsung ma zamiar wymienić Snapdragona 888 na procesor Exynos. Powodem miałyby być problemy Qualcomma z produkcją. Nie jest powiedziane, który dokładnie, jednak najbardziej prawdopodobnym wydaje się Exynos 2100. Dodatkowo, przecieki wskazują, że Galaxy S21 FE może zadebiutować jedynie w USA oraz w Europie, i to w ograniczonej ilości.

Czytaj też: Obejrzyjcie Galaxy Z Flip3 Samsunga z każdej strony

Co wiemy o reszcie specyfikacji Galaxy S21 FE?

Smartfon ten ma zaoferować wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 6,4 cala i odświeżaniem na poziomie 120 Hz. W przypadku pamięci do tej pory mówiło się o 6 lub 8 GB pamięci RAM i można się spodziewać, że w przypadku Exynosa również takie liczby będą obowiązywać. Jeśli zaś chodzi o aparaty, to z przodu mamy dostać kamerę 32 Mpix, zaś z tyłu trzy aparaty 12 Mpix + 8 Mpix + 12 Mpix.