Huawei Mate 40 Pro Jade Empire – piękna i droga limitowana edycja

Z okazji 100. rocznicy Komunistycznej Partii Chin, producent biżuterii Caviar wypuścił limitowaną edycję Huawei Mate 40 Pro Jade Empire. Zawiera ona jednocześnie najdroższy smartfon Huawei w historii. Przyjrzyjmy się im, bo zdecydowanie – jest na co popatrzeć!
Huawei Mate 40 Pro Jade Empire - piękna i droga limitowana edycja
Huawei Mate 40 Pro Jade Empire - piękna i droga limitowana edycja

Huawei Mate 40 Pro Jade Empire

Firma Caviar stworzyła kolekcję Huawei Mate 40 Pro Jade Empire z okazji rocznicy Komunistycznej Partii Chin. Limitowana edycja składa się z trzech wersji, różniących się wykorzystywanymi materiałami i, przede wszystkim ceną, bo za najdroższy z nich trzeba zapłacić prawie 300 tys. złotych. Przyjrzyjmy się im bliżej:

Precious Harmony

Czytaj też: Sony Xperia 1 III i Xperia 5 III trafią do Europy. Poznaliśmy ich ceny

To klejnot koronny tej kolekcji i jednocześnie najdroższy smartfon Huawei na świecie. Obudowę wykonano z 18-karatowego żółtego złota, a laserowo grawerowany wzór inspirowany jest tradycyjnymi chińskimi ornamentami. Na obudowie znalazł się żółw i żuraw, dwa chińskie święte zwierzęta. Żółw został wykonany z zielonego jadeitu, dodatkowo podkreślonego złotą oprawą na skorupie. Żuraw zaś to misterne połączenie białego jadeitu, złota i emalii jubilerskiej.

Caviar wyprodukował tylko 8 sztuk modelu Precious Harmony. Liczba ta została również pieczołowicie wybrana, gdyż w kulturze Państwa Środka symbolizuje bogactwo i dobrobyt. Cóż, symbolika trafna, bo na ten model trzeba wydać istny majątek. Jego cena została ustalona na 71 080 dolarów, czyli w przeliczeniu 270 091 złotych.

Dragon’s Son

Różnica między ceną modelu Precious Harmony a Dragon’s Son jest ogromna, gdyż ten drugi kosztuje “jedynie” 6450 dolarów (24 508 zł). Tutaj Caviar inspirował się skrzydlatym smokiem Pixiu symbolizującym dobrobyt i przyciągającym bogactwo. Na obudowie widzimy smoka trzymającego piłkę z zielonego jadeitu. Wzór został wygrawerowany na cienkiej warstwie złota, zaś samą obudowę wzmocniono czarnym kompozytowym onyksem.

Ten model powstał w 16 egzemplarzach i tak, ta liczba, a raczej tworzące ją cyfry również mają znaczenie, gdyż odpowiadają za odwagę i honor oraz za zysk i dobrobyt.

Czytaj też: Vivo patentuje smartfon z… mikro dronem do robienia zdjęć

Gohua

Huawei Mate 40 Pro Gohua to “najskromniejszy” członek serii Jade Empire. Caviar inspirację zaczerpnął z tradycyjnej sztuki plastycznej, która w Chinach narodziła się jeszcze przed naszą erą. Obudowę wykonano z tytanu, zaś wzór, z oprawionego w tytan, marmurowego jadeitu. Krajobraz ukształtowano za pomocą grawerowania laserowego.

Marmurowy jadeit, w kulturze chińskiej, chroni przed złymi intencjami i pomaga w zachowaniu ostrożności. Symbolikę widać także w ilości wyprodukowanych sztuk. Jest ich 76, gdzie 7 oznacza pewność siebie, a 6 powodzenie w biznesie. Cena? “Niewielka”, bo za model Gohua trzeba zapłacić 6290 dolarów ( 23 900 zł).