Kuchnia wbudowana w elektryczny pickup Rivian R1T zachwyca sposobem integracji

Z okazji sporego zainteresowania elektrycznymi pickupami pod kątem nie tyle transportu, co urozmaicenia sobie stylu życia, producenci postanowili spróbować ubić na tym interes. Pochodzący z Ameryki elektryczny pickup Rivian R1T nie jest od tego wyjątkiem, a podkreśla to jego wbudowana kuchnia za 5000 dolarów.
Elektryczny pickup Rivian R1T, Rivian R1T, kuchnia Rivian R1T, kuchenka Rivian R1T, kuchnia polowa samochód
Elektryczny pickup Rivian R1T, Rivian R1T, kuchnia Rivian R1T, kuchenka Rivian R1T, kuchnia polowa samochód

Rivian R1T doczekał się wielkiej prezentacji pod koniec ubiegłego roku. Wtedy to poznaliśmy najważniejsze szczegóły na temat tego pickupa, który łączy ze swoim elektrycznym charakterem sporo przydatnych funkcji na czele z pełnieniem przenośnego banku energii. Sam w sobie jest nie lada bestią ze swoim 4-silnikowym układem napędowym, rozpędzającym samochód do setki w nieco ponad 3 sekundy i oferującym do 482 km zasięgu na jednym ładowaniu.

Czytaj też: Elektryczne plany Renault do 2025 roku. Marka Alpine też pójdzie w BEV

Elektryczny pickup R1T firmy posiada kilka złączy prądu do zasilenia sprzętów poza sieciami energetycznymi, co raz już pokazano na oficjalnym materiale, kiedy to posłużył do rozświetlenia sporej połaci terenu. Niedawno firma ujawniła też szczegóły pomysłu na integrację w tym pickupie kuchni polowej (pakiet Camp Kitchen x Snow Peak) za 5000 dolarów, czyli ponad 19000 złotych, której zapowiedź już wcześniej wywołała sporo entuzjazmu.

Czytaj też: Elektryczny Sion sięgnął po nowy akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy

Wbudowana kuchnia w Rivian R1T. Teraz tylko pozostaje czekać, jak z taką konkurencją poradzi sobie Tesla i jej Cybertruck

Ta kuchnia mieści się w nadwoziu, a dokładniej mówiąc, między tradycyjną dla pickupa przestrzenią ładunkową i kabiną. Wysuwa się nią, jak sporej wielkości szufladę, a we wspomnianej cenie otrzymuje się trzy akcesoria w postaci Camp Kitchen, Rivian Gear Tunnel Shuttle i Snow Peak Kitchen Set. Samo w sobie nie jest to specjalnie powalające, bo cała wyjątkowość tej wbudowanej kuchni sprowadza się do sposobu, w jaki Rivian zintegrował ją z R1T. Obejrzyjcie zresztą sami:

Czytaj też: Mniej, ale więcej. Volvo Recharge ujawnia elektryczną przyszłość marki`z

Tak naprawdę więc Rivian zapewnia z jednej strony kuchnie, a z drugiej schowek do transportu wszelakiej maści sprzętu, bo dzięki modułowej konstrukcji R1T można pozbyć się kuchni zupełnie i pozostawić ją np. w garażu. Trudno jednak nie docenić jej użyteczności, jako że jej dwumodułowy system (Camp Kitchen) oferuje dwumiejscową płytę indukcyjną o mocy 1440 W oraz zlewozmywak o pojemności 15,14 litra. Idealnym dopełnieniem do niej jest pakiet Snow Peak, czyli 30-częściowy zestaw wysokiej jakości sprzetów kuchennych, który znajduje się we specjalnie zaprojektowanej szufladzie.