OnePlus i obietnice dotyczące aktualizacji. Ma być dużo lepiej

W końcu mają zniknąć problemy z aktualizacjami smartfonów OnePlus. Firma obiecuje dłuższe wsparcie w nowym harmonogramie. Najdłuższe dla flagowców, ale o budżetowcach też nie zapomniano.
OnePlus i obietnice dotyczące  aktualizacji. Ma być dużo lepiej

Plany OnePlus w kwestii wsparcia dla smartfonów

Aktualizacje bezpieczeństwa zależą od dobrej woli producenta. Długość wsparcia dla smartfonów jest różna. Najlepiej spisuje się tutaj Apple czy Google w przypadku swoich Pixeli. Niedawno dłuższe, bo aż czteroletnie wsparcie bezpieczeństwa zadeklarował Samsung. A jak to wygląda w przypadku OnePlus? Do tej pory z aktualizacjami na ich smartfonach było sporo problemów. Na forum producenta pojawiła się rozpiska dotycząca planowanego wsparcia.

Czytaj też: Smartfon Huawei Nova 8i – budżetowiec podobny do Mate 30 Pro

  • Seria Nord N – od modeli N10 i N100 przewidziana jest jedna duża aktualizacja Androida i trzyletnie wsparcie bezpieczeństwa. Są to: OnePlus N200 5G, OnePlus N100 i OnePlus N10 5G.
  • OnePlus Nord i OnePlus Nord CE – producent przewiduje 2 duże aktualizacje Androida i 3 lata wsparcia bezpieczeństwa.
  • Modele flagowe i seria T/R – tutaj od modelu OnePlus 8 wzwyż przewidziane są 3 duże aktualizacje systemu i 4 lata aktualizacji zabezpieczeń. Są to: OnePlus 9 Pro, OnePlus 9R, OnePlus 9, OnePlus 8T, OnePlus 8 Pro i OnePlus 8.
  • Modele flagowe sprzed OnePlus 8 – firma przewiduje 2 duże aktualizacje systemu Android i 3 lata wsparcia bezpieczeństwa. Są to: OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T Pro, OnePlus 7T i OnePlus 7.

Czytaj też: Patent wskazuje, że Xiaomi szykuje odpowiedź na Galaxy Z Flip

Jak więc widzicie, najlepiej będą mieli posiadacze modeli flagowych. Dla nich wsparcie będzie dużo dłuższe, ale i w przypadku pozostałych smartfonów nie jest tak źle. Powyższa informacja jest również przynajmniej jasnym postawieniem sprawy, bo użytkownicy nie będą już musieli zastanawiać się nad tym, ile aktualizacji systemu i jak długie wsparcie dostaną.