OnePlus Nord 2 wygląda jak OnePlus 9. Zmaże złe wrażenie po OnePlus Nord CE?

Arkadiusz Dziermański Z-ca Redaktora Naczelnego

OnePlus Nord CE nie był zbyt udanym smartfonem, ale złe wrażenie może zatrzeć OnePlus Nord 2, który wizualnie będzie nawiązywać do tegorocznych flagowców.

OnePlus Nord 2 jak OnePlus 9

Z daleka wiele osób będzie w stanie łatwo pomylić OnePlusa Nord 2 z OnePlusem 9. Mamy tutaj niemal identyczny wygląd obudowy, łącznie z charakterystyczną wyspą aparatu. Z przodu z kolei w oczy rzuca się wcięcie na przedni aparat, w lewym górnym rogu ekranu.

Cieszy, że po braku tego elementu w OnePlus Nord CE, na prawy bok obudowy wraca suwak służący do m.in. wyciszania dźwięków.

Czytaj też: Prawdopodobne ceny składanych Galaxy Samsunga wyciekły

Specyfikacja OnePlus Nord 2 bez tajemnic. Będzie lepszy aparat

OnePlus Nord CE rozczarował przeciętnym aparatem. Znacznie lepiej powinno być w OnePlusie Nord 2. Aparat główny będzie wykonywać zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 50 Mpix. Z dotychczasowych przecieków wiemy o sporym sensorze – 1/1.56″. Jeśli okaże się to prawdą, to w końcu możemy liczyć na smartfon ze średniej półki z mocno wyróżniającym się aparatem. Obok niego dostaniemy aparat ultra-szerokokąny o rozdzielczości 8 Mpix oraz czujnik głębi ostrości lub aparat makro o rozdzielczości 2 Mpix.

Czytaj też: Test OnePlus Nord CE 5G. Czy w średniej półce też będzie zabójcą?

Sercem smartfonu będzie układ MediaTek Dimensity 1200-AI, w parze z 12 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Ekran AMOLED o przekątnej 6,43 cala i rozdzielczości FullHD+ zaoferuje 90 Hz odświeżanie obrazu, a za zasilanie odpowiedzialny będzie akumulator o pojemności 4500 mAh.

Premiera smartfonu odbędzie się 22 lipca.