Płatności BLIK na Allegro będą jeszcze łatwiejsze

Kupując na Allegro będziemy mogli płacić BLIK-iem jeszcze szybciej. Dzięki współpracy Polskiego Standardu Płatności i banku PKO BP, część użytkowników nie będzie musiała podawać kodu podczas płatności za zakupy.
Odroczone płatności BLIK, Płatności BLIK na Allegro będą jeszcze łatwiejsze
Odroczone płatności BLIK, Płatności BLIK na Allegro będą jeszcze łatwiejsze

Płatności BLIK bez kodu na Allegro

BLIK to jedna z najpopularniejszych opcji płatności w sieci. Nie wymaga od nas podawania żadnych wrażliwych danych, a sama transakcja przebiega bardzo wygodnie i szybko. A teraz, dzięki nowym płatnościom BLIK na Allegro będzie to jeszcze łatwiejsze, gdyż nie będziemy nawet musieli podawać kodu. Na razie jednak skorzystają z niego tylko nieliczni.

Czytaj też: Sony wyjaśnia kwestię aktualizacji modelu Xperia 1 III

Szybkość i bezpieczeństwo to słowa-klucze dla Allegro. BLIK stał się nieodzownym elementem płatności na naszej platformie i teraz, wraz z jego operatorem i największym polskim bankiem dodatkowo upraszczamy tę funkcjonalność, niezmiennie zapewniając bezpieczeństwo całego procesu transakcji. Klient może się czuć jeszcze bardziej komfortowo szukając ofert w sam raz dla siebie. Po prostu #BLIKnaKlik– mówi Piotr Sekulski, Dyrektor ds. Technologii w Allegro.

Polski Standard Płatności, przy współpracy z bankiem PKO BP, wprowadza możliwość płatności blik bez wpisywania kodu. Klienci banku, którzy korzystają z aplikacji mobilnej IKO będą mieli taką opcję dostępną na Allegro. Niektórzy mogą teraz powiedzieć, że przecież już wszyscy mogą kupować bez podawania kodu. To prawda, ale nadal konieczna jest w takim przypadku akceptacja transakcji w banku. Nowe rozwiązanie pozwala tego uniknąć, a klienci PKO BP po prostu dostaną powiadomienie o transakcji. Wcześniej jednak konieczne będzie włączenie takich płatności na zaufanym urządzeniu.

Czytaj też: Jakie nowości przyniesie aktualizacja Windows 10 21H2?

Blik z automatycznym potwierdzeniem płatności to obecnie najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie do płatności w internecie. Klient dzięki niemu może prosto, szybko i bezpiecznie zapłacić za zakupy w sieci. Jesteśmy pierwszym i jak na razie jedynym na rynku bankiem, który we współpracy z Polskim Standardem Płatności i Allegro wdrożył to rozwiązanie. Wierzymy, że wkrótce będzie ono wprowadzone w kolejnych sklepach internetowych i platformach handlowych, i stanie się rynkowym standardem– mówi Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego PKO Banku Polskiego.

Jak dokładnie wygląda proces takiej płatności? Tutaj podamy dokładne informacje przekazane przez Allegro:

  • Płatność Blikiem na Allegro bez kodu i bez potwierdzenia jest dostępna jedynie dla klientów, którzy dodali Allegro do zaufanych sklepów w aplikacji mobilnej IKO.
  • Po potwierdzeniu w aplikacji mobilnej IKO płatności bez kodu (w Allegro jako zaufanym sklepie), pojawia się ekran z propozycją włączenia opcji płatności bez konieczności ich każdorazowego potwierdzania.
  • Klient jest informowany, że taka opcja działać będzie dla wybranych płatności i za każdym razem dostanie powiadomienie (push) o dokonanej transakcji.
  • W aplikacji IKO klient ma opcje zarządzania ustawieniami – w tym włączanie i wyłączanie  opcji płatności bez kodu i bez potwierdzenia w poszczególnych sklepach internetowych.
  • Płatności Blik bez kodu i bez potwierdzenia w praktyce po raz pierwszy na rynku dają możliwość sfinalizowania zakupów jednym kliknięciem z poziomu konta na Allegro. Klient musi świadomie taką opcję włączyć, by z niej korzystać.