Płatności BLIK na Allegro będą jeszcze łatwiejsze

Płatności BLIK na Allegro będą jeszcze łatwiejsze

Kupując na Allegro będziemy mogli płacić BLIK-iem jeszcze szybciej. Dzięki współpracy Polskiego Standardu Płatności i banku PKO BP, część użytkowników nie będzie musiała podawać kodu podczas płatności za zakupy.

Płatności BLIK bez kodu na Allegro

BLIK to jedna z najpopularniejszych opcji płatności w sieci. Nie wymaga od nas podawania żadnych wrażliwych danych, a sama transakcja przebiega bardzo wygodnie i szybko. A teraz, dzięki nowym płatnościom BLIK na Allegro będzie to jeszcze łatwiejsze, gdyż nie będziemy nawet musieli podawać kodu. Na razie jednak skorzystają z niego tylko nieliczni.

Czytaj też: Sony wyjaśnia kwestię aktualizacji modelu Xperia 1 III

Szybkość i bezpieczeństwo to słowa-klucze dla Allegro. BLIK stał się nieodzownym elementem płatności na naszej platformie i teraz, wraz z jego operatorem i największym polskim bankiem dodatkowo upraszczamy tę funkcjonalność, niezmiennie zapewniając bezpieczeństwo całego procesu transakcji. Klient może się czuć jeszcze bardziej komfortowo szukając ofert w sam raz dla siebie. Po prostu #BLIKnaKlik

– mówi Piotr Sekulski, Dyrektor ds. Technologii w Allegro.

Polski Standard Płatności, przy współpracy z bankiem PKO BP, wprowadza możliwość płatności blik bez wpisywania kodu. Klienci banku, którzy korzystają z aplikacji mobilnej IKO będą mieli taką opcję dostępną na Allegro. Niektórzy mogą teraz powiedzieć, że przecież już wszyscy mogą kupować bez podawania kodu. To prawda, ale nadal konieczna jest w takim przypadku akceptacja transakcji w banku. Nowe rozwiązanie pozwala tego uniknąć, a klienci PKO BP po prostu dostaną powiadomienie o transakcji. Wcześniej jednak konieczne będzie włączenie takich płatności na zaufanym urządzeniu.

Czytaj też: Jakie nowości przyniesie aktualizacja Windows 10 21H2?

Blik z automatycznym potwierdzeniem płatności to obecnie najlepsze i najwygodniejsze rozwiązanie do płatności w internecie. Klient dzięki niemu może prosto, szybko i bezpiecznie zapłacić za zakupy w sieci. Jesteśmy pierwszym i jak na razie jedynym na rynku bankiem, który we współpracy z Polskim Standardem Płatności i Allegro wdrożył to rozwiązanie. Wierzymy, że wkrótce będzie ono wprowadzone w kolejnych sklepach internetowych i platformach handlowych, i stanie się rynkowym standardem

– mówi Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego PKO Banku Polskiego.

Jak dokładnie wygląda proces takiej płatności? Tutaj podamy dokładne informacje przekazane przez Allegro:

  • Płatność Blikiem na Allegro bez kodu i bez potwierdzenia jest dostępna jedynie dla klientów, którzy dodali Allegro do zaufanych sklepów w aplikacji mobilnej IKO.
  • Po potwierdzeniu w aplikacji mobilnej IKO płatności bez kodu (w Allegro jako zaufanym sklepie), pojawia się ekran z propozycją włączenia opcji płatności bez konieczności ich każdorazowego potwierdzania.
  • Klient jest informowany, że taka opcja działać będzie dla wybranych płatności i za każdym razem dostanie powiadomienie (push) o dokonanej transakcji.
  • W aplikacji IKO klient ma opcje zarządzania ustawieniami – w tym włączanie i wyłączanie  opcji płatności bez kodu i bez potwierdzenia w poszczególnych sklepach internetowych.
  • Płatności Blik bez kodu i bez potwierdzenia w praktyce po raz pierwszy na rynku dają możliwość sfinalizowania zakupów jednym kliknięciem z poziomu konta na Allegro. Klient musi świadomie taką opcję włączyć, by z niej korzystać.