Polsat News bez obrazu, ale z dźwiękiem. To efekt testów

Oglądający telewizję naziemną mogą zauważyć, że Polsat News stracił obraz lub jest wyświetlany niepoprawnie. To efekt testów i poszerzania zasięgu multipleksu MUX-4.
Polsat News bez obrazu, ale z dźwiękiem. To efekt testów

Zmiany w MUX-4 – większy zasięg i roszady w kanałach

MUX-4 przechodzi spore zmiany. Zwiększana zostaje moc nadawania, z 1-15 kW do 3-130 kW, zmieniane są parametry nadawania oraz pojawiły się nowe obiektyw nadawcze. Efektem czego ma być zwiększenie zasięgu multipleksu z 35% do ponad 70% powierzchni kraju.

W MUX-4 znajduje się obecnie 12 kanałów, z czego 11 z nich są kanałami kodowanymi. Są to: Antyradio, Radio Eska Rock, Radio MUZO.FM, Radio Plus, Radio RMF FM, Radio RMF MAXXX, Radio TOK FM, Radio VOX FM, Radio ZET, Radio Złote Przeboje, Rock Radio.

Niekodowany zostaje Polsat News, ale może stwarzać pewny problemy.

Czytaj też: Czym jest TPM 2.0 i dlaczego Windows 11 go wymaga? Najpewniej odpowiednie TPM już macie

Polsat News bez obrazu, z dźwiękiem i innymi problemami. Wkrótce kanał zniknie

Polsat News w wersji HD (do niedawna w SD) jest nadawany w zgodności z nowym kodekiem HEVC (H.265), więc do jego oglądania potrzebny jest kompatybilny telewizor. Niektórzy widzowie mogą słyszeć sam dźwięk i nie mieć obrazu. Zdarza się też, że dźwięk nie nadąża za obrazem, albo obraz zatrzymuje się w równych odstępach czasowych. Problemy może tęż stwarzać nietypowa rozdzielczość nadawania – 1920 x 540 pikseli.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że od września Polsat News całkowicie zniknie, a jego miejsce zajmie kanał Wydarzenia 24. Znany wcześniej jako Superstacja.