Samsung Galaxy Z Fold3 i Galaxy Z Flip3 będą wodoszczelne

Ciekawa informacja przed premierą składanych smartfonów Samsung Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3. Oba modele będą mieć wysoki stopień wodoszczelności.
Samsung Galaxy Z Fold 3 - co już o nim wiemy?
Samsung Galaxy Z Fold 3 - co już o nim wiemy?

Składane smartfony nie są wodoszczelne, bo… to trudne do zrobienia

Samsung Galaxy Z Fold2

Dotychczasowe konstrukcje składanych smartfonów nie pozwalały na uszczelnienie ich obudów. Wszystko zaczęło się od Samsunga Galaxy Fold (pomińmy Royole Flex Pai), którego ekran w trakcie składania delikatnie unosił się, a pod nim mieliśmy wolną przestrzeń. Przez którą do środka mogła nie tylko wlać się woda, ale również mogły dostać się drobinki kurzu, czy piasku.

Huawei Mate Xs

Huawei Mate X oraz XS miały otwory w zewnętrznej konstrukcji zawiasu, które też były newralgicznym punktem konstrukcji. Mate X2 wyglądał podobnie.

Huawei Mate X2

O szczelności nie ma mowy również w modelach z klapką. W Motoroli RAZR ekran delikatnie przesuwał się przy składaniu i rozkładaniu, co siłą rzeczy wymagało przerwy w konstrukcji. Podobnie jak Galaxy Z Flip.

Czytaj też: Heyah 01 z wyższą jakością rozmów. Ważna zmiana T-Mobile

Samsung Galaxy Z Fold3 i Galaxy Z Flip3 z certyfikatem IPX8

W zasadzie sam cały czas jestem przekonany, że przy obecnej technologii nie da się (jeszcze) zrobić wodoszczelnego składanego smartfonu. Wygląda na to, że Samsung chce mi pokazać, że jestem w błędzie.

Jak informuje Max Weinbach z AndroidPolice, oba nadchodzące modele – Samsung Galaxy Z Fold3 i Galaxy Z Flip3 będą mieć wodoszczelne obudowy, zgodne z normą IPX8. A to oznacza, że powinny wytrzymać zanurzenie w wodzie na głębokości powyżej 1 metra. Nie jeden klasyczny smartfon oferuje niższy stopień wodoszczelności. Bardzo ciekawi mnie jak Samsung ma zamiar to zrobić i czy będą przy tym jakieś gwiazdki. Czyli np. wodoszczelna będzie tylko złożona obudowa.

Im bliżej premiery, tym ciekawiej wyglądają nadchodzące składane smartfony Samsunga. A do samej premiery zostało coraz mniej czasu. Odbędzie się ona już 11 sierpnia.