Kolejne szczegóły specyfikacji Pixel 6 i Pixel 6 Pro wyciekły

Pojawiły się kolejne informacje na temat długo wyczekiwanej nowej generacji smartfonów Pixel. Poznaliśmy szczegóły specyfikacji i prawdopodobny okres wsparcia modeli Pixel 6 i Pixel 6 Pro.
Kolejne szczegóły specyfikacji Pixel 6 i Pixel 6 Pro wyciekły
Kolejne szczegóły specyfikacji Pixel 6 i Pixel 6 Pro wyciekły

Co nowego w kwestii modeli Pixel 6 i Pixel 6 Pro?

Najnowszy przeciek ujawnił, że seria Pixel 6 otrzyma wsparcie aktualizacji aż przez 5 lat. Niestety źródła nie precyzują, czy chodzi o aktualizacje systemowe, czy aktualizacje systemowe + aktualizacje zabezpieczeń. Można się jednak spodziewać, że Google zaserwuje tym urządzeniom przynajmniej trzy, a może i cztery aktualizacje systemu operacyjnego – jedną co roku. Wówczas w piątym roku wsparcia użytkownicy dostaliby tylko uaktualnienie zabezpieczeń.

Czytaj też: Google Pixel 5a zauważony w certyfikacji FCC. Premiera już niedługo

Google Pixel 6 Pro, Pixel 6 Pro, Pixel 6, rendery Google Pixel 6

Sprawdźmy zatem, co wiemy o specyfikacji tych modeli.

Pixel 6

W przypadku podstawowego modelu w serii mówi się o niestandardowym procesorze oznaczonym jako GS101 wspieranym przez 8 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. Z przodu znajdziemy aparat do selfie 8 Mpix, zaś z tyłu jednostkę główną 50 Mpix i aparat ultraszerokokątny 12 Mpix. Bateria ma mieć pojemność 4614 mAh. Wyświetlacz AMOLED będzie miał przekątną 6,4 cala.

Pixel 6 Pro

Google Pixel 6 Pro, Pixel 6 Pro, Pixel 6, rendery Google Pixel 6

Mocniejszy model Pixela wyposażony zostanie w ekran OLED o przekątnej 6,71 cala. Również tutaj przeciek wspomina o niestandardowym procesorze wspieranym przez 12 GB pamięci RAM. Do wyboru będą wersje z pamięcią wbudowaną o pojemności 128, 256 i 512 GB. Nie znamy specyfikacji aparatu do selfie, ale z tyłu mamy znaleźć potrójną konfigurację z jednostką główną 50 Mpix, obiektywem ultraszerokokątnym 12 Mpix i teleobiektywem 48 Mpix. Bateria ma mieć pojemność 5000 mAh.

Czytaj też: 14 dni na jednym ładowaniu? Takie cuda w Xiaomi Mi 11 Ultra

Oba smartfony mają działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android 12. Przecieki wskazują, że na premierę będziemy musieli poczekać do października.