T-Mobile rozbudowuje sieć 5G i dotrzymuje słowa

T-Mobile zapowiedział niedawno budowę 120 stacji bazowych sieci 5G tygodniowo. Jak powiedzieli, tak zrobili i pierwsza partia została już uruchomiona.
T-Mobile rozbudowuje sieć 5G i dotrzymuje słowa

Nowe 120 stacji bazowych 5G T-Mobile

W komunikacie T-Mobile czytamy o budowie ponad 120 stacji bazowych. Dzięki czemu zasięg 5G pojawił się w większych miastach, takich jak m.in. Toruń, Bydgoszcz, Lublin, Radom, Białystok, Tarnów, Olsztyn, Chełm czy Nowy Sącz oraz miejscowościach turystycznych – Ełk, Koszalin, Puck i Zakopane.

Nowe stacje uzupełniły też zasięg w Gdańsku, Gdyni, Kielcach, Poznaniu i Warszawie. Łącznie T-Mobile ma już prawie 1800 stacji bazowych sieci 5G.

Przypomnijmy, że T-Mobile miał już dość czekania na aukcję częstotliwości sieci 5G, która przy najkorzystniejszych wiatrach wystartuje dopiero pod koniec 2021 roku. A nawet i to jest mało prawdopodobne, więc zamiast trzymać sprzęt w magazynie, operator postanowił ruszyć z rozbudową sieci przy posiadanych zasobach.

Czytaj też: UPC połączy sie z Play? Iliad składa ofertę

Co z zasięgiem Orange?

Warto zadać tutaj pytanie, czy z nowych stacji T-Mobile będą mogli korzystać klienci Orange? Jak wiemy, obaj operatorzy współdzielą nadajniki w ramach projektu NetWorks! Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ale na chwilę obecną, zdecydowana większość z uruchomionych 120 stacji bazowych będzie dostępna tylko dla klientów T-Mobile. W bliżej nieokreślonej przyszłości skorzystają z nich też klienci Orange.