Norton kupuje Avasta. Powstanie antywirusowe imperium

W czasie, gdy oprogramowanie ransomware staje się coraz większym zagrożeniem, firma NortonLifeLock przejmuje Avast. Ta miliardowa transakcja ma doprowadzić do stworzenia giganta zajmującego się cyberbezpieczeństwem.
fido alliance, Zdecydowanie musimy zacząć ustawiać bezpieczniejsze i bardziej różnorodne hasła
fido alliance, Zdecydowanie musimy zacząć ustawiać bezpieczniejsze i bardziej różnorodne hasła

Norton i Avast łączą się w imperium antywirusowe

Firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem – NortonLifeLock i Avast – połączyły się w ramach umowy o wartości ponad 8,1 miliarda dolarów. W ten sposób Norton nabył wszystkie udziały Avast w celu stworzenia solidniejszej firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem z lepszymi zasobami.

Dzięki tej kombinacji możemy wzmocnić naszą platformę bezpieczeństwa cybernetycznego i udostępnić ją ponad 500 milionom użytkowników. Będziemy również mieć możliwość dalszego przyspieszenia innowacji, aby zmienić bezpieczeństwo cybernetycznemówi Vincent Pilette , dyrektor generalny NortonLifeLock.

Czytaj też: Czy pomimo podziału Honor podzieli los Huawei?

Mowa tutaj o platformie Cyber Safety, która po wzmocnieniu będzie mogła zostać udostępniona 500 mln użytkowników, w tym 40 mln klientów bezpośrednich. Dodatkowo umowa pozwoli na przyspieszenie innowacji w celu transformacji cyberbezpieczeństwa. Produkty, które po transakcji powstaną połączą w sobie zalety skoncentrowanego na prywatności Avasta z doświadczeniami Nortona w zakresie ochrony tożsamości. Jest to bardzo pożądane, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy co rusz słyszymy o nowych rodzajach cyberataków.

Jak z kolei podkreśla Ondřej Vlčka, dyrektor generalny Avast, fuzja obu firm jest bardzo istotna teraz, „w czasie, gdy globalne zagrożenia cybernetyczne rosną, ale penetracja bezpieczeństwa pozostaje bardzo niska. Razem z Norton możemy przyspieszyć naszą wspólną wizję zapewnienia kompleksowej ochrony cybernetycznej konsumentom na całym świecie”. Dodaje, że po połączeniu zespołów obu firm, będą mogli oferować ulepszone usługi o większym zakresie możliwości. Pozwoli im to także na dostęp do większej globalnej bazy użytkowników.

Czytaj też: Poznajcie psa przyszłości. Oto Xiaomi CyberDog!

Doskonale wiemy, że ransomware rośnie w siłę i nie ma tygodnia, by nie słyszeć o kolejnych atakach na coraz większą skalę. Według danych działu Threat Intelligence firmy Check Point, w ostatnim czasie firmy z całego świata odnotowały wzrost liczby cyberataków aż o 29%.