Poznaliśmy specyfikację tajemniczego Oppo z Dimensity 810

Zaledwie kilka dni temu MediaTek zaprezentował swoje nowe chipsety Dimensity 810 i Dimensity 920, a już poznaliśmy specyfikację smartfona Oppo, który będzie wyposażony w jeden z nich.
oppo
oppo

Oppo nie czeka i szykuje smartfon z Dimensity 810

Tuż po zaprezentowaniu nowych procesorów przez MediaTek, Realme zapowiedziało, że już wkrótce da nam smartfon napędzany jednym z nich. Chodzi o Dimensity 810. Urządzenie, niewymienione z nazwy, większość źródeł łączy z Realme 8s, który ma wejść już niedługo na rynek. Wygląda też na to, że Oppo nie ma zamiaru pozostać w tyle i również sięga po nowy SoC MediaTek.

Czytaj też: Xiaomi HyperCharge może zadebiutować z Mi Mix 5

Jeden z chińskich leaksterów ujawnił nie tylko istnienie takiego smartfona, ale również jego specyfikację. Nazwa jest jeszcze nieznana, podobnie jak konfiguracja pamięci, jednak te informacje zapewne poznamy już niedługo. Przeciek ujawnia nam, że Oppo z napędem Dimensity 810 wyposażony zostanie w wyświetlacz LCD o przekątnej 6,5 cala i częstotliwości odświeżania na poziomie 90 Hz. Nie jest sprecyzowana jego rozdzielczość, ale spodziewać się można Full HD+.

Aparat do selfie będzie miał rozdzielczość 16 Mpix (Samsung S5K3P9), zaś z tyłu znajdziemy aparat główny 48 Mpix (Samsung GM1), ultraszerokokątny 8 Mpix (Hynix Hi846) i makro 2 Mpix. Całość dopełni bateria o pojemności 5000 mAh, obsługująca szybkie ładowanie z mocą 18W.

Czytaj też: Poznajcie psa przyszłości. Oto Xiaomi CyberDog!

Dowiedzieliśmy się również, że smartfon będzie odporny na kurz i wodę, zaś przedni panel wzmocniony będzie Gorilla Glass. Skaner linii papilarnych znajdzie się z boku urządzenia. Tajemniczy Oppo ma wejść na rynek w przystępnej cenie. Kiedy i pod jaką nazwą? Tego nie wiemy. Patrząc jednak na ilość i szczegółowość ujawnionych w przecieku informacji, można się spodziewać, że stanie się to niedługo.