Windows 11 na komputerach Mac od Apple. Cena kompatybilności? 99,99 dolarów

Firma Parallels ogłosiła właśnie najnowszą wersję swojego oprogramowania do wirtualizacji systemów operacyjnych w postaci Parallels Desktop 17. Dzięki niemu system Windows 11 na komputerach Mac od Apple zadziała bez zarzutu.
Windows 11 na komputerach Mac od Apple
Windows 11 na komputerach Mac od Apple

Dzięki najnowszej wersji oprogramowania Parallels Desktop odpalicie system Windows 11 na komputerach Mac

Zaczynając od tego, co najważniejsze, nowa wersja oprogramowania o nazwie Parallels Desktop 17 obsługuje nadchodzące systemy operacyjne Apple macOS Monterey i Microsoft Windows 11. To z kolei sprawia, że system Windows 11 będzie mógł ruszyć oficjalnie na wszystkich rodzajach komputerów Mac. Trzeba bowiem wiedzieć, że oprogramowanie do wirtualizacji Parallels Desktop 17 for Mac jest kompatybilne zarówno z komputerami Mac z procesorami Apple, jak i Intel Core, od których firma Apple się odwróciła.

Czytaj też: Kolejny rozdział w historii cen kart graficznych. GeForce RTX tanieją, a Radeony drożeją

Parallels Desktop 17 jest zoptymalizowany pod kątem systemu macOS Monterey i obsługuje różne systemy operacyjne, a w tym Windowsa 10, powoli zbliżającego się do debiutu poza środowiskiem testowym Windowsa 11 i dystrybucji Linux. Innymi słowy, maszyny wirtualne oprogramowania Parallels Desktop 17 wymagają systemów operacyjnych obsługujących architekturę ARM, kiedy działają na komputerach Mac z procesorami Apple M1.

Wyciekły zrzuty ekranu pochodzące podobno z Windows 11

Czytaj też: Przyszłość ceny DRAM. Kupować nowe DDR teraz, czy czekać?

Nasz przełom w płynnym uruchamianiu aplikacji systemu Windows 10 na komputerach Mac z systemem Apple M1 był dopiero początkiem nowego rozdziału programu Parallels Desktop for Mac w oferowaniu ulepszonych doświadczeń użytkowników korzystających z maszyn wirtualnych na urządzeniach Mac. Parallels Desktop 17 dla komputerów Mac nadal zapewnia poprawę wydajności i stabilności, a także innowacyjne, łatwe w użyciu funkcje na komputerach Intel i Apple M1 Mac, oferując użytkownikom najbardziej zaawansowane środowisko Windows na Macu.— powiedział Nick Dobrovolskiy, starszy wiceprezes ds. inżynierii i wsparcia technologicznego w firmie Parallels.

Jednak Parallels Desktop 17, to nie tylko bardziej okazałe możliwości wirtualizacji nowych systemów operacyjnych. Firma postarała się też o zapewnienie wzrostów wydajności oraz szeregu optymalizacji, co w przypadku każdego wspieranego komputera Mac sprowadza się do 6-krotnego wzrostu wydajności w operacjach OpenGL, 25% wzrostu przy operowaniu na grafice 2D i 38% wzrostu szybkości wznawiania systemów Windows, Linux i macOS.

Czytaj też: Flagowy laptop Gigabyte AORUS wyciekł. Procesor Intel Alder Lake-P na pokładzie

Komputery Mac na bazie procesorów Intel odnotują do 60% szybsze połączenie internetowe, podczas gdy te na bazie układów Apple M1 znacząco poprawi wydajność w aplikacjach z API DirectX 11 (28%) i ogólnie związanych z Windowsem 10 (od 20 do 28%). Nie liczcie jednak na to, że takie oprogramowanie jest darmowe. Parallels Desktop 17 for Mac kosztuje 99,99$ za licencję wieczystą lub 79,99$ w ramach rocznej subskrypcji.