Płatności zbliżeniowe BLIK w smartfonach Huawei z HMS

Płatności zbliżeniowe BLIK pojawią się w smartfonach Huawei z HMS, czyli bez usług Google. Standardowy BLIK oczywiście również będzie dostępny.
Płatności zbliżeniowe BLIK w smartfonach Huawei z HMS

BLIK w smartfonach Huawei z HMS

Informacja o pojawieniu się BLIK-a w smartfonach Huawei z HMS pojawiła się przy okazji otwarcia Laboratorium Innowacji Cyfrowych Usług Finansowych i Bezpieczeństwa (Fin²Sec). Wśród zaproszonych ekspertów z europejskich stowarzyszeń pojawili się przedstawiciele BLIK-a. Zapowiedzieli integrację swoich usług z Huawei Mobile Serivices (HMS).

Czytaj też: Płatności zbliżeniowe BLIK. Nie potrzebujesz Internetu

Płatności BLIK-iem będą możliwe w przypadku banków, których aplikacji są dostępne w AppGallery.

Płatności zbliżeniowe telefonem, które właśnie udostępniamy klientom we współpracy z bankami, to idealne uzupełnienie dotychczasowej możliwości płacenia w terminalach płatniczych, obok tej z wykorzystaniem kodu BLIK. Rozwiązanie, które stworzyliśmy to innowacja na skalę świata. Wierzymy, że w ramach laboratorium innowacji, tworzonego przez Huawei, powstawać będą wartościowe i użyteczne rozwiązania, które pozwolą na udoskonalenie istniejących usług BLIKA. Cieszymy się, że możemy być częścią tego przedsięwzięcia– powiedział Marcin Waldowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktu w Polskim Standardzie Płatności, operatora BLIK-a.

Niestety nie mamy jeszcze informacji o tym, kiedy BLIK pojawi się na urządzeniach z HMS.

Czytaj też: Xiaomi cenzuruje i zbiera dane? Ciężko znaleźć na to dowody

Laboratorium innowacji dla sektora cyfrowych usług finansowych

Placówka została otwarta 28 września w Helsinkach. Ma pełnić rolę inkubatora, w której Huawei razem z partnerami będzie przygotowywać i realizować projekty odpowiadające na potrzeby konsumentów. Nie tylko w sektorze usług finansowych.

Laboratorium będzie częścią globalnego centrum badań i rozwoju Huawei, który od prawie 10 lat dostarcza rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa produktów konsumenckich marki.