Czym jest openEuler OS, nowy system operacyjny Huawei?

Huawei szykuje się do premiery systemu operacyjnego openEuler OS, który ma być otwartą i darmową platformą dystrybucji Linuxa.
Czym jest openEuler OS, nowy system operacyjny Huawei?

Czym jest openEuler OS?

Już jutro Huawei zaprezentuje światu nową wersję openEuler. Nie jest to bowiem całkowita nowość, bo prace nad tym systemem rozpoczęto już dawno. W Chinach pojawiły się nawet laptopy MateBook z jedną z dystrybucji, choć miało to miejsce kilka lat temu. Od tamtej pory temat przycichł i wydawało się, że firma skupia się jedynie na HarmonyOS. Okazuje się jednak, że Euler nie został porzucony, a jego pełen potencjał poznamy jutro.

Obecnie wiemy, że w przyszłym roku zostanie wydana wersja 22.03 oparta na Linuxie 5.10. System Huawei ma być otwartą i darmową platformą dystrybucji Linuxa, ze społecznością otwartą dla deweloperów. Zresztą, sam openEuler OS nie został stworzony tylko przez Huawei, ponieważ także inni technologiczni giganci mieli w nim swój wkład, czego wynikiem jest jednolity i otwarty system.

Czytaj też: Motorola Moto G Pure wycieka przed premierą. Rendery i szczegóły specyfikacji

Założyciel Huawei, Ren Zhengfei, zadeklarował, że „ Euler wzmocni infrastrukturę cyfrową i zapewni im solidną i niezawodną bazę ”. Celem firmy, jest przeniesienie przemysłu komputerów wielordzeniowych na wyższy poziom.