Czym jest openEuler OS, nowy system operacyjny Huawei?

Huawei szykuje się do premiery systemu operacyjnego openEuler OS, który ma być otwartą i darmową platformą dystrybucji Linuxa.

Czym jest openEuler OS?

Już jutro Huawei zaprezentuje światu nową wersję openEuler. Nie jest to bowiem całkowita nowość, bo prace nad tym systemem rozpoczęto już dawno. W Chinach pojawiły się nawet laptopy MateBook z jedną z dystrybucji, choć miało to miejsce kilka lat temu. Od tamtej pory temat przycichł i wydawało się, że firma skupia się jedynie na HarmonyOS. Okazuje się jednak, że Euler nie został porzucony, a jego pełen potencjał poznamy jutro.

Obecnie wiemy, że w przyszłym roku zostanie wydana wersja 22.03 oparta na Linuxie 5.10. System Huawei ma być otwartą i darmową platformą dystrybucji Linuxa, ze społecznością otwartą dla deweloperów. Zresztą, sam openEuler OS nie został stworzony tylko przez Huawei, ponieważ także inni technologiczni giganci mieli w nim swój wkład, czego wynikiem jest jednolity i otwarty system.

Czytaj też: Motorola Moto G Pure wycieka przed premierą. Rendery i szczegóły specyfikacji

Założyciel Huawei, Ren Zhengfei, zadeklarował, że „ Euler wzmocni infrastrukturę cyfrową i zapewni im solidną i niezawodną bazę ”. Celem firmy, jest przeniesienie przemysłu komputerów wielordzeniowych na wyższy poziom.