Nowa marka OM System, czyli Olympus znowu się zmienia

Trudno jest nadążyć za zmianami w Olympusie. Na rynku pojawi się nowa marka OM System, choć dopiero kilka miesięcy temu pojawił sie OM Digital Solutions GmbH.
Nowa marka OM System, czyli Olympus znowu się zmienia

OM System wydzielony z OM DIgital Solutions GmbH

W Olympusie zmiana za zmianą i jeśli firma nie zwolni tempa, zaraz zaczniemy się w tym wszystkim gubić. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Olympus zmienił się w OM DIgital Solutions GmbH. Teraz wydzielona została marka OM System, w skład której wejdą aparaty, obiektywy, produkty audio, lornetki oraz usługi.

Jaki cel jest stawiany przed OM System? Jak czytamy w komunikacie:

OM SYSTEM wyraża naszą determinację, aby dalej dostarczać niezrównane doświadczenia naszym klientom. Podjęliśmy misję stawiania wyzwań standardom i filozofii ciągłego rozwoju produktu, którym to zasadom jesteśmy wierni od momentu ustanowienia OM Digital Solutions. Dzięki naszym produktom i usługom mamy nadzieję dawać ekscytujące przeżycia, które będą przynosić radość i inspirację. Idąc dalej, będziemy dążyć do tego, aby być marką, poświęcającą się kunsztowi swojej pracy i pokazującą zaangażowanie, które klienci będą cenić przez długi czas.

Czytaj też: Test Sony A7 III. Najbardziej opłacalna pełna klatka w 2021 roku?

Dalsze plany OM System. Firma zapowiada nowy aparat

OM System zapowiada prace nad nowym aparatem systemu Micro Cztery Trzecie, który ma przenieść fotografię na wyższy poziom. Nie wiadomo jeszcze, z jakiej półki cenowej będzie nowy aparat, ale ostatnio firma pokazywała urządzenia ze średniej półki, więc tym razem może będzie to flagowiec? Choć z drugiej strony, Olympus OM-D E-M1 Mark III jest na rynku dopiero od początku 2020 roku, a E-M1X od początku 2019 roku. To względnie świeże produkty.

Wiemy za to, nad czym jeszcze pracuje OM System. Niedawno, jeszcze jako OM DIgital Solutions, firma zapowiedziała prace nad nowymi obiektywami. Aktualnie w fazie rozwoju jest jasny stałoogniskowy obiektyw M. Zuiko Digital ED 20 mm f/1.4 PRO, a obok niego ciemniejsza wersja bardzo udanego zoomu M. Zuiko Digital ED 40–150 mm f/4 PRO. W najbliższym czasie spodziewane są też premiery kolejnych szkieł. W tym obiektywu makro i teleobiektywów z zakresu 50-200mm (systemu M4/3).