GauGAN2 to nowy algorytm Nvidii, który potrafi tworzyć obrazy na podstawie tekstu. Możecie go przetestować

Nowa wersja demonstracyjna algorytmu GauGAN2 wykorzystuje modele głębokiego uczenia się do przetwarzania pisanych fraz, czy też zdań w fotorealistyczne obrazy. Działa to mniej więcej tak:
gaugan2-nvidia-algorytm-demo

gaugan2-nvidia-algorytm-demo

Algorytmy sztucznej inteligencji rozwijane przez Nvidię stają się coraz lepsze. Co więcej, możliwości zaprezentowane na powyższym nagraniu dostępne są właściwie dla wszystkich. Jeśli chcielibyście własnoręcznie pobawić się tym algorytmem, wystarczy przejść pod ten adres i samemu sprawdzić, co potrafi wygenerować GauGAN2.

Czytaj również: Dzięki NVIDIA Orin rozwój sztucznej inteligencji przyspieszy i z pewnością dotknie robotów

Aby nauczyć algorytm tych wszystkich sztuczek, jego twórcy udostępnili mu ogromną bazę obrazów i nauczyli go rozpoznawać i izolować poszczególne elementy, dzięki czemu GauGAN2 może nimi bez końca mieszać.

— GauGAN2 łączy mapowanie poszczególnych segmentów, malowanie i generowanie obrazu na podstawie tekstu w jednym modelu, dzięki czemu jest potężnym narzędziem do tworzenia fotorealistycznej sztuki. Demo jest jednym z pierwszych, które łączy wiele modalności — tekst, segmentację semantyczną, szkic i styl — w ramach jednej struktury GAN. Dzięki temu można szybciej i łatwiej przekształcić wizję artysty w wysokiej jakości obraz generowany przez sztuczną inteligencję – czytamy w oficjalnej informacji prasowej.

Algorytm Nvidii znajdzie zapewne wiele zastosowań. Oprócz fotografów (podmiana nieba na zdjęciach to proceder bardziej powszechny, niż wam się wydaje) może przydać się na przykład przy tworzeniu Metawersum, czy też w grach komputerowych.