Najnowsza aktualizacja Firefoxa 94 ułatwia pracę na smartfonach

Żyjemy w czasach, w których otaczamy się urządzeniami na lewo i prawo. W jednej chwili czytamy, czy pracujemy nad czymś na laptopie, lub komputerze, a w następnej jesteśmy już w biegu i ze smartfonem w dłoni. Zaawansowana synchronizacja może oszczędzić nam wtedy masę czasu i nerwów w szukaniu danego materiału, a tak się składa, że w tą właśnie stronę poszła najnowsza aktualizacja Firefoxa.
Najnowsza aktualizacja Firefoxa 94, Firefox 94
Najnowsza aktualizacja Firefoxa 94, Firefox 94

Co wprowadziła najnowsza aktualizacja Firefoxa 94 dla wersji mobilnej?

Zdecydowanie najwięcej nowości doczekał się Firefox w wersji 94 na Androida, bo ta na iOSa jest nieco okrojona z funkcji, ale doczeka się ich wprowadzenia w następnych miesiącach. Zdecydowanie najważniejszą zmianą jest rozszerzenie sfery synchronizacji między urządzeniami po zalogowaniu do konta Firefox na konkretnych sprzętach.

Czytaj też: [Aktualizacja] Wszystko co wiemy o Samsungu Galaxy S21 FE – zamieszania ciąg dalszy

Od teraz strona główna przeglądarki na Androida i iOS, ułatwi Wam powrót do tego, co robiliście przed zamknięciem aplikacji. Dodatkowo firefoksowa funkcja agregacji wiadomości w postaci Pocket Feed pozwala teraz na wybranie konkretnych tematów. Na nich będzie się skupiać, podsuwając Wam kolejne newsy.

Czytaj też: Google Tensor wcale nie jest taki oryginalny?

Firma dumnie ogłosiła, że ma to na celu wyeliminowanie potrzeby pamiętania o “dokończeniu w połowie przeczytanych artykułów, czy zakończeniu badań” w momencie, w którym będziemy na to ponownie gotowi. Nowa strona główna tej mobilnej przeglądarki umożliwia nam łatwy powrót do ostatnio otwartej karty, a na dodatek zawiera teraz ostatnio zapisane zakładki na komputerze. Przyspieszy to proces powracania do wcześniejszych stron bez potrzeby przechodzenia do menu zakładek, czy historii przeglądania.

Czytaj też: DDR5 dla Alder Lake z XMP 3.0. Intel po raz pierwszy ujawnił listę QVL

Jeśli korzystacie z mobilnej wersji Chrome, to z pewnością kojarzycie funkcję grupowania poszczególnych stron według tematu w ramach jednego podzbioru. Firefox 94 również to umożliwia, co wpływa pozytywnie na poziom “zagracenia” przeglądarki nowymi kartami. Podobnie sprawa ma się z regularnym usuwaniem tych kart co 14 dni, które będą oznaczane jako nieaktywne. Nadal będzie można wprawdzie do nich wrócić, ale nie będą już zaśmiecać aplikacji.