Trzy nowe elektryczne rowery od Schwinn. Nadają się do miasta i na szlak

Firma Schwinn postanowiła znacząco rozszerzyć ofertę elektrycznych rowerów, prezentując światu ebike Schwinn Marshall, Coston CE i Coston DX. Te trzy nowe elektryczne rowery od Schwinn dzielą wiele tych samych cech i specyfikacji, ale różnią się od siebie na równie wielu frontach.
Trzy nowe elektryczne rowery od Schwinn, elektryczne rowery od Schwinn, nowe elektryczne rowery od Schwinn
Trzy nowe elektryczne rowery od Schwinn, elektryczne rowery od Schwinn, nowe elektryczne rowery od Schwinn

Nowe elektryczne rowery od Schwinn. Jest model do miasta, na szlaki i coś pomiędzy

Całe trio nowych ebike od Schwinn jest dostępne z tradycyjną ramą typu step-over lub step-through, czyli tą ułatwiającą wsiadanie. Te z kolei są dostępne w rozmiarze S/M lub L/XL, a po stronie napędu zawsze w grę wchodzi 7-biegowa przerzutka oraz silnik elektryczny w tylnej piaście. Ten w swojej oryginalnej, amerykańskiej konfiguracji, pozwala rozpędzać się do 32 km/h czy to ze wspomaganiem, czy z wykorzystaniem przepustnicy. Każdy model posiada też zintegrowane oświetlenie, podpórkę i hamulce tarczowe.

Czytaj też: Test elektrycznego roweru ADO A20F+. Miłość od pierwszej przejażdżki

Wchodząc w szczegóły, łatwo zauważyć, że zorientowany na jeździe poza utwardzonymi drogami Schwinn Marshall za 1499$ jest tutaj podstawą dla pozostałych dwóch modeli. Jeździ na 27,5-calowych oponach o szerokości 2,3 cala, dbając o komfort skromnym przednim widelcem i czerpiąc energię z 288 Wh akumulatora zintegrowanego z dolną rurą ramy. Ten zapewnia całe 56 km zasięgu na jednym ładowaniu, ale tylko w 5-stopniowym trybie wspomagania.

Czytaj też: Najmniejszy i najlżejszy rower elektryczny od Propella. Oto Propella Mini

Wersja Coston CE, to już ebike zarówno z myślą o drogach, jak i szlakach, który dodatkowo wspomaga ogólny komfort specjalną amortyzowaną sztycą pod siodełkiem. Zachowuje opony i przednią amortyzację, a nawet możliwości napędowe modelu Marshall, uzupełniając całość metalowymi błotnikami. Cena? 1699$.

Czytaj też: Elektryczny motocykl F80 od Caofen. Chińska firma zawita do Europy z przytupem

Najdroższym wśród tych trzech nowych elektrycznych rowerów od Schwinn jest Coston DX do kupienia za 1999$. Wyższa cena jest spowodowana przede wszystkim okazalszą, bo 360-Wh pojemnością akumulatora, która przekłada się na zasięg do 72 km. Dodatkowo firma zadbała o właścicieli tych ebike w kwestiach utylitarnych, dorzucając do zestawu znanego z Coston CE tylny bagażnik. Wyeliminowała jednak przedni amortyzowany widelec na rzecz sztywnego, aby rower radził sobie lepiej w mieście.