Starsze modele Galaxy Watch dostają aktualizację niespodziankę. Pojawią się funkcje znane z Watch 4

Razem z pierwszą publiczną aktualizacją OneUI 4.0, Samsung postanowił przygotować niespodziankę dla posiadaczy kilku swoich starszych Galaxy Watch. Wprowadził bowiem na ich zegarkach kilka nowości, doskonale znanych z smartwatchy z serii Watch 4.
galaxy watch4

Galaxy Watch 4

Aktualizacja Galaxy Watch przynosi trochę nowoczesności starszym zegarkom

Posiadacze Galaxy Watch, Galaxy Watch Active, Galaxy Watch Active 2 i Galaxy Watch 3 dostaną nową aktualizację oprogramowania. Wraz z nią przyjdzie dostęp do kilku nowości, które do tej pory Samsung rezerwował tylko dla najnowszych modeli zegarków.

Czytaj też: Xiaomi przedstawia listę smartfonów do aktualizacji MIUI 12.5 Enhanced Edition

Przede wszystkim chodzi o ulepszoną w Galaxy Watch 4, funkcję Fall Detection, czyli wykrywanie upadku. Opiera się ona na akcelerometrze urządzenia, wykrywając czy doszło do upadku. Dodatkowo, dzięki ulepszeniom jest bardziej intuicyjna i działa nawet wówczas, gdy się nie poruszamy. Jeśli w odpowiednim czasie nie “damy znaku życia”, włączy się funkcja alertów SOS i zatwierdzone zaufane kontakty dostaną informację o zagrożeniu. Tutaj warto zaznaczyć, że aktualizacja z tą nowością, dostępna jest dla Galaxy Watch 3 i Galaxy Watch Active 2.

Samsung Galaxy Watch 3

10 nowych tarcz, które Samsung po raz pierwszy wprowadził w serii Watch 4, także powędruje do starszych zegarków, przynosząc dodatkowe opcje dostosowania, a nawet animacje. Aktualizacja doda usprawnienia w monitorowaniu zdrowia i funkcji trenuj ze znajomymi.

Czytaj też: Samsung Galaxy S22 – wszystko co wiemy o nadchodzących flagowcach

Niestety polscy posiadacze wspomnianych wyżej zegarków muszą trochę poczekać na aktualizację. Na razie Samsung udostępnił ją w USA i Korei, a dopiero później trafi ona do reszty świata. Nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi.