Stabilna wersja MIUI 13 jest gotowa na premierę. Które smartfony dostaną aktualizację jako pierwsze?

Xiaomi kazało nam długo czekać na premierę nowej wersji swojej nakładki. MIUI 13 jest przygotowywane od dłuższego czasu, a w ostatnich miesiącach sporo słyszeliśmy na jego temat. Teraz wydaje się, że jego premiera jest już bardzo bliska.
Co wiemy o nowych funkcjach MIUI 13?
Co wiemy o nowych funkcjach MIUI 13?

MIUI 12 zadebiutowało przeszło rok temu, siedem miesięcy po premierze MIUI 11. Spodziewaliśmy się, że Xiaomi utrzyma podobne tempo i po kolejnych miesiącach wypuści następną wersję nakładki. Okazało się, że nie. Stabilna wersja Androida 12 jest już z nami od jakiegoś czasu, inni producenci smartfonów już pochwalili się swoimi nakładkami, a Xiaomi dalej nic. Na co czeka? Wszystko wskazuje na to, że na premierę serii Xiaomi 12.

Czytaj też: Premiera Xiaomi 12 zbliża się wielkimi krokami. Co wiemy o serii?

Znany tipster Kacper Skrzypek. ujawnił, że stabilna wersja MIUI 13 o numerze V13.0.1.0.SLBCNXM jest już gotowa. A że w tym miesiącu czeka nas wyczekiwana premiera nowych flagowców, raczej pewnym jest, że Xiaomi dokona prezentacji podczas jednego wydarzenia. Zwłaszcza, że oczekuje się iż to właśnie Xiaomi 12 będzie pierwszym urządzeniem, w którym znajdzie się nowy system oparty na Androidzie 12. Bo warto tutaj wspomnieć, że istnieje jeszcze jedna wersja nakładki, oparta na Androidzie 11.

Ta z kolei znajdzie się w Xiaomi 12X, który w przeciekach pojawia się pod nazwą kodową “psyche”. W jego kodzie źródłowym znaleziono stosowną informację. Wedle doniesień, model ten ma zadebiutować razem z flagowcami. Kiedy? Trudno powiedzieć. ostatnie przecieki wskazywały na końcówkę grudnia, jednak wczoraj Xiaomi otwarcie ogłosiło, że Xiaomi 12 będzie pierwszym smartfonem na rynku, wyposażonym w Snapdragona 8 Gen 1, a jeśli firma chce, by tak było naprawdę, musi dokonać prezentacji przed 9 grudnia. Wtedy bowiem ma zadebiutować nowa Motorola, napędzana właśnie tym chipsetem.

Czytaj też: Xiaomi ogłasza oficjalnie – Xiaomi 12 będzie napędzany przez Snapdragon 8 Gen 1

Dodatkowo poznaliśmy listę smartfonów, które jako pierwsze dostaną aktualizację do MIUI 13 (opartego na Androidzie 12)

Jak donosi serwis Xiaomiui, będą to:

  • Xiaomi MIX 4,
  • Xiaomi Mi 11 Ultra,
  • Xiaomi Mi 11,
  • Redmi K40 Pro,
  • Redmi K40,
  • Xiaomi Mi 10S,
  • Xiaomi Mi 11 Lite 5G.