Elon Musk straszy zagładą Ziemi, ale szóste masowe wymieranie na naszej planecie mu nie przeszkadza

Witam Was w dzisiejszym odcinku serii Elon Musk napisał coś na Twitterze. Tym razem mój ulubiony ekscentryczny miliarder opublikował wpis, w którym ostrzega przed ekspansją naszej życiodajnej gwiazdy, która doprowadzi prawdopodobnie do zagłady całego życia na Ziemi. Musk tym samym próbuje przekonać opinię publiczną do pomysłu kolonizowania innych planet.
elon-musk-ekspansja-slonca

elon-musk-ekspansja-slonca

Owszem, taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy. Nasze Słońce rzeczywiście zacznie się rozszerzać, kiedy zabraknie mu wodoru. Jednak tym scenariuszem, przynajmniej według naukowców, możemy zacząć przejmować się za jakieś… 5 miliardów lat. O ile oczywiście nie doprowadzimy wcześniej do zniszczenia naszego ziemskiego ekosystemu i zagłady naszego gatunku.

Elon Musk nie przemyślał swojej odpowiedzi

Musk swoim wpisem odpowiedział bowiem na tweeta promującego artykuł z Biological Reviews pod tytułem Szóste masowe wymieranie: fakt, fikcja czy spekulacja? Jego autorzy wychodzą z założenia, że do tej pory, na naszej planecie doszło już do pięciu masowych wymierań, a szóste właśnie się rozpoczęło.

Dodatkowo, autorzy wskazują, że o ile tych pięć poprzednich wymierań zostało spowodowanych ekstremalnymi zjawiskami naturalnymi, to obecne, szóste wymieranie spowodowane jest wyłącznie działalnością naszego gatunku. Szacuje się, że od 1500 r. z Ziemi mogło zniknąć już ponad 260 tys. gatunków roślin i zwierząt.

Robert Cowie, jeden z autorów tekstu dodaje też, że wysiłki na rzecz ochrony bioróżnorodności naszej planety, choć mają dość ograniczony zakres, muszą być kontynuowane i jest to aktualnie o wiele bardziej poważny problem, jeśli chodzi o ziemski ekosystem niż martwienie się ekspansją Słońca.

Czytaj również: Elona Muska plan na kolonizację Marsa

Musk zaznaczył oczywiście, że ekspansja naszej gwiazdy jest jeszcze większym zagrożeniem, jednak oprócz tego, że chce on sprawić aby ludzie zamieszkali na innych planetach, nie rozwinął swojej myśli. Na przykład na temat tego, czy oprócz ludzi, chce zabrać z Ziemi również inne gatunki. No ale Elon Musk tak już ma, że nie zagłębia się za bardzo w problemy, które komentuje na Twitterze.