Jakie nowości przynosi Microsoft Edge 97?

Kilka dni temu Google udostępniło Chrome 97, przyszedł więc czas na podobny ruch ze strony Microsoftu. Przeglądarka Edge w wersji 97 została już wydana w stabilnym kanale. Warto więc zerknąć na to, jakie nowości przynosi.
Microsoft Edge
Microsoft Edge

Microsoft Edge 97 jest już dostępny do pobrania

Pierwsza udostępniona użytkownikom stabilna wersja przeglądarki Edge nosi numer 97.0.1072.55 i skupia się głównie na ulepszeniach technicznych oraz tych z zakresu bezpieczeństwa, udostępnionych dla Chromium. Z takich najbardziej widocznych zmian warto wspomnieć o:

Czytaj też: Google ogłasza kolejne nowości, które wzbogacą system Android

  • mozliwości używania obecnego profilu podczas logowania się na różnych stronach internetowych. W przypadku zarejestrowania wielu kont służbowych lub szkolnych na urządzeniu, użytkownik jest proszony o wybranie konta podczas odwiedzania witryny. Prośba o pozwolenie jest jednorazowa. Funkcję można włączyć i wyłączyć w dowolnym momencie w ustawieniach profilu.
  • obsłudze „Auto HTTPS” w nowej wersji Edge. Tutaj konfigurację można wykonać w taki sposób, aby zawsze starała się dotrzeć do wszystkich domen przez HTTPS. Wdrożenie odbywa się krok po kroku, a nie tylko wraz z aktualizacją do nowej wersji Edge.
  • opcji otwierania plików PDF podpisanych cyfrowo. Dzięki funkcji będzie można weryfikować podpisy dokumentów PDF bezpośrednio z poziomu przeglądarki, co znacznie ułatwi sprawę, gdyż nie będzie już konieczności stosowania jakichkolwiek dodatków.

Oprócz tego w Kolekcjach pojawia się nowa obsługa cytatów, dzięki czemu łatwiej będzie je zapamiętać i obsługiwać. Microsoft dodał też wsparcie dla Microsoft Endpoint Data Loss Prevention (DLP) na macOS, blokowanie WebSQL w elementach firm trzecich, nowe opcje polityki i Control Flow Guard (CFG), czyli rozwiązanie mające zapobiec wyciekowi pamięci (obsługiwany tylko w systemie Windows 8 lub nowszym).